Crna Gora

Budućnost sama na vrhu CFL

Budućnost je savladala Petrovac sa 2:0 u posljednjem meču 2. kola Telekom 1. CFL i ostala sama na vrhu tabele.

Podgoričani su time nastavili sjajnu tradiciju na stadionu od Malim brdom, na kojem su zabiležili 10. pobedu u 17. utakmici, a još nisu doživeli poraz u prvenstvu u samostalnoj Crnoj Gori.

Otpor domaćina izabranici Miodraga Vukotića slomili su u nastavku, golovima Radomira Đalovića u 63. i Momčila Raspopovića u 69. minutu.

Domaćin je bio konkretniji u prvom dielu, koji su  Podgoričani prespavali, jer nisu ozbiljnije ugrozili gol Petrovčana.

Od nekoliko pokušaja koje je imao domaćin, izdvaja se šansa Aleksandra Vujačića, bivšeg napadača Budućnosti – golman Dragojević je loše ispucao loptu, pravo protivničkom igraču u noge, ali je uspeo da se iskupi odbranom nakon lošeg šuta Vujačića.

Budućnost je pojačala ritam u nastavku i za samo šest minuta prelomila meč.

Kombinacija napadača donela je Podgoričanima vođstvo – Goran Vujović je asistirao Đaloviću, koji je izašao sam na Miletu Radulovića i nakon klizećeg starta gurnuo loptu u mrežu.

Sve je bilo gotovo šest minuta kasnije, kada je desni bek Raspopović kombinovao sa Đalovićem i lijepu akciju krunisao preciznim udarcem.