Crna Gora

Crnogorke deklasirale Luksemburg

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Luksemburga rezultatom 7:1 u duelu poslednjeg kola preliminarne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića turnir preliminarne runde kvalifikacija završavaju na trećem mestu, sa osvojena tri boda. Plasman u glavnu rundu kvalifikacija obezbedila je selekcija Turske, koja je u poslednjem kolu savladala Farska Ostrva rezultatom 2:1.

CG selekcija je već u prvom delu susreta došla do ubjedljive prednosti – „crvene“ su na odmor otišle sa četiri gola prednosti. Prva dva pogotka za naš tim postigla je Slađana Bulatović, prvi u petom, drugi u 27. minutu susreta, da bi se do poluvremena dva puta u listu strelaca upisala i Jasna Đoković.

Peti pogodak za CG tim postigla je Jadranka Pavićević u 48. minutu, da bi u narednih osam minuta Armisa Kuč dva puta matirala protivničkog čuvara mreže.