Crna Gora

I treći sumnjiv meč za UEFA u CFL

Evropska fudbalska federacija (UEFA) obavestila je Fudbalski savez Crne Gore da je utakmica 17. kola Telekom 1. CFL između FK „Jedinstvo“ – FK „Grbalj“ odigrana 03. decembra 2016. godine predmet izveštaja relevantnih organa UEFA zbog sumnje u regularnost.

Kompletna dokumentacija dobijena od UEFA prosleđena je na razmatranje nadležnim državnim organima, Upravi policije Crne Gore i Vrhovnom državnom tužilaštvu.

Podsetimo, sporna utakmica koja je odigrana u Bijelom Polju završena je rezultatom 2:2. Jedinstvo je povelo u 13. minutu golom Nikolića, izjednačio je Jablan četiri minuta kasnije, da bi domaćin pogotkom Šahmana u 19. minutu ponovo prešao u vođstvo. Konačan rezultat postavio je Dragićević u 81. minutu.

Ovo je treća utakmica iz tekuće sezone koju je UEFA označila kao sumnjivu.