Crna Gora

Kup Crne Gore-Mladost deklasirala Zetu

13.09.2017.

Mladost je ostvarila najubedljiviju pobedu u prvim mečevima osmine finala Kupa Crne Gore.

Ekipa Dejana Vukićevića je jednom od derbija druge runde savladala Zetu sa 4:0 i maltene već čekirala mesto u četvrtfinalu najmasovnijeg takmičenja.

Sve je na Starom aerodromu odlučeno do poluvremena, a slutilo se već na samom početku meča, kada su Adrmir Adrović u 2. i Zoran Petrović u 4. minutu savladali golmana gostiju Đurovića.

Petrović je još jednim golom u 28. minutu povećao na 3:0, a tačku na goleadu stavio je Marko Ćetković tri minuta prije kraja prvog poluvremena. Nastavak meča bio je formalnost, a tako će verovatno biti i u revanšu na Trešnjici za 14 dana.

Blizu četvrtfinala je i Budućnost, koja je golovima Miljana Vlaisavljevića u 14. i Marka Vukčevića 45. minutu savladala sa 2:0 oslabljeni tim Iskre, čiji je trener Jovan Stanković ostavio na klupu nekoliko važnih fudbalera.

Puna neizvesnost očekuje se u duelu Rudara i Sutjeske, gde će odluka pasti u revanšu kraj Bistrice. Prvih 90 minuta, danas pod Golubinjom, okončano je bez golova.