Crna Gora

„Petarda“ Rudra na startu CFL

Rudar je bio furiozan na startu Prve crnogorske lige – Pljevljaci su pred svojim navijačima sa pet golova „častili“ Jedinstvo, povratnika u elitu – 5:0.

Već nakon tridesetak sekundi Bjelopoljci su poklekli. Lošu intervenciju odbrane gostiju iskoristio je Vuković i donio prednost aktuelnom osvajaču Kupa.

U 35. Marković je udvostručio prednost Rudara i jasno stvio do znanja da bodovi ostaju u Pljevljima.

Kasnije, Jednstvo je doživelo katastrofu – opet Marković u 53, pa dva pogotka Vlahovića (u 50. i 57. minutu) učinili su da trener Dragan Radojičić bude zadovoljan.

Godi ovakva pobeda, odavno Rudar nije ovako dobro otvorio prvenstvo. Bili smo dobri, efikasni, ali je i bilo grešaka u prvom poluvremenu koje ne bismo smeli da ponovimo„, rekao je Radojičić.

Moćno je krenuo i Petrovac – pobijedio je Dečić u Tuzima sa čak 4:1.

Golman Mileta Radulović je sa bijele tačke donio prednost gostima u 19. minutu, u 32. je poravnao Vule Vujačić, a tri boda Petrovcu doneli su Mikijelj u 35. i dvostruki strelac Aleksandar Vujačić u 61. i 77.

U komšijskom derbiju Bokelj i Grbalj su odigrali bez golova.