Crna Gora

Pobeda Rudara

U trećoj prijateljskoj utakmici,  fudbaleri  zabeležili  su prvu pobedu. Ekipa srpskog Superligaša , fudbalskog kluba „Rada“ savladana je rezultatom 1:0 (0:0). Strelac jedinog gola na utakmici bio je Aleksandar Macanović  sa 11 metara u 65. minutu.

Pored postignutog gola Macanovića , odlične šanse u prvom poluvremenu imali su Marko Vuković , Fred Benson  i Jovan Baošić, a u drugom poluvremenu Zečević  i  Ivan Mijušković.

Šef Stručnog štaba, Radisav Dragićević kaže da su momci i u današnjoj utakmici bili čvrsti i agresivni.

„Posle Crvene Zvezde i Napretka   stigla je i prva pobeda . I danas smo pokazali sve ono što nas je odlikovalo od početka pripremnog perioda. Rekao sam ranije da želim da moja ekipa izgleda  organizovano na terenu  i takvi smo i bili čvrsti, agresivni i disciplinovani“, kaže zadovoljno Dragićević.

Za Rudar na utakmici  starteri su bili : Agović , Reljić , Živković , Bošnjak , Macanović , Djuričković , Brnović , Benson (igrač na probi) , Djovani (igrač na probi) , Vuković , Baošić .

Igrali su još : Golubović , Kuč , Kartal , Tahirović ,Gogić , Bulatović , Tomašević ,Zečević ,Mijušković .

Sledeću utakmicu Rudar igra 11-tog jula  sa ekipom Javora iz Ivanjice.