Futsal

Futsal-Dve pobede FON-a u Milanovcu

U okviru pripremnog perioda pred početak prolećnog dela prvenstva koje počinje za dve nedelje, ekipa Metalca Kolorado iz Gornjeg Milanovca organizovala je mini-turnir sa četiri ekipe, na kojem su pored domaćina učestvovale ekipe Mašinca iz Kragujevca, Olimpa iz Vrnjačke Banje kao i ekipa FON-a iz Beograda.

U prvom polufinalnom meču ekipa Metalca u neizvesnom meču savladala je ekipu Mašinca i plasirala se u finale. FON je za protivnika imao ekipu Olimpa, u prvom međusobnom susretu dveju ekipa u istoriji. Iako su momci iz Vrnjačke Banje pokazali veliku želju da se suprotstave beogradskom prvoligašu, Fon je tokom čitavog meča imao inicijativu. Najpre je Arsić u ranom delu meča doveo svoj tim u vođstvo, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Nemanja Šamšal.

Imali su i momci iz Banje nekoliko izglednih prilika ali je Spajić izuzetnim odbranama sačuvao svoju mrežu. U drugom delu meča, prelepu akciju krunisao je Petrov na dodavanje Stankovića za vođstvo od 3-0. Do kraja meča ekipa Olimp uspela je da postigne počasni pogodak za konačnih 3-1.

U finalnom meču “studenti” su prikazali odličnu igru, a svi prisutni mogli su da uživaju u potezima Beograđana. Utakmica je pratkično rešena u prvom poluvremenu, u kojem su igrači FON-a čak četiri puta matirali čuvara mreže “cirkuzanata”. Prvi gol postigao je Cvetković već u 3. minutu susreta, a Petrov se dva minuta kasnije upisuje u listu strelaca.

Posle veoma lepe akcije koja je ispraćena aplauzima publike, Stanković je postigao treći gol za svoj tim. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Pešić, i otklonio sve sumnje oko pobednika. Drugo poluvreme pri visokom rezultatu omogućilo je Nikoli Šamšalu, glavnom treneru FON-a na ovom turniru, da isproba određene kombinacije koje su dale dobar rezultat.

Veoma lepršava igra sa mnogo lepih poteza dovela je do novih šansi i golova. Najpre Cvetković postiže peti pogodak, a odmah potom i Stanković šesti. Da mreža FON-a ostane netaknuta na ovom meču, pobrinuo se reprezentativni golman Filipović koji je bio na visini zadatka. Konačan rezultat postavio je Nemanja Šamšal za ubedljivih 7-0 u korist popularnih “studenata”.

U narednom periodu FON će odigrati još dva pripremna meča a nakon njih sledi prvo kolo prolećnog dela prvenstva protiv lidera na tabeli, ekipe Euro motusa koje je zakazano za 18. februar (18:30h)