Prva liga

Pobede Proletera i Jagodine

15.09.2017.

U derbiju začelja poslednjeplasirana Jagodina je slavila i došla do prvih bodova u šampionatu, usput prepustivši „fenjer“ Beograđanima.

Odluka je pala u drugom poluvremenu kada je prvo Sekulić prošao trojicu rivala, odigrao za Miloševića, koji je u kaznenom našao Stoiceva, a on je iz peterca loptu plasirao u gol – 0:1.

Sudbinu domaćina i predaju „fenjera“ obavio je Naemeka Ađuru, pretrčao je više od trideset metara sa loptom, u srcu kaznenog uposlio Miladinovića, on je odigrao dupli pas, povratna lopta za Ađurua bila je pun pogodak, pošto je smestio u mrežu – 0:2.

Proleter je u Novom Sadu posle 0:2 na poluvremenu došao do celog plena sa tri data gola u poslednjih pola sata igra.

Teleoptik – Jagodina 0:2 (Stoicev u 59, 0:2 Naemeka Ađuru u 90)

Proleter (NS) – Bežanija 3:2 (Peralović 61, Andrejević 78, Novaković 82 – Mrkela 30, 36)