Republika Srpska

BiH savladala Beograd

Fudbaleri  ‘U16’ selekcije Bosne i Hercegovine danas su na stadionu Otoka savladali odgovarajuću selekciju Grada Beograda sa 2:0 i plasirali se u finale Međunarodnog memorijalnog turnira “Josip Katalinski Škija”.

Strelci su bili Ajdin Hasić u 44. minuti iz penala i Haris Brkić u sudijskoj nadoknadi.

Gosti su prvi zapretili u 23. minuti preko Borislava Burmaza, koji je nakon odbijene lopte iz neposredne blizine promašio prazan gol.

Fudbaleri BiH su uzvratili u 35. kada se u dobroj šansi našao Kristijan Stanić, koji je izašao sam pred golmana Nikole Stepanovića, ali ga nije uspeo zaobići.

Početkom drugog poluvremena, rezevista u selekciji BiH Andrej Đokanović nakon sjajnog prodora je oboren, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Hasić.

U finišu susreta pogodio je Brkić koji se najbolje snašao nakon gužve u petercu protivnika.

Drugi meč polufinala se igra danas u 16 sati između Crne Gore i selekcije Sarajeva i Istočnog Sarajeva, a sutra su mečevi za plasman u Trening centru NSBiH u Zenici.

Ovo je šesto izdanje Međunarodnog memorijalnog turnira „Josip Katalinski Škija“, u znak sećanja na legendarnog fudbalera Željezničara.