Republika Srpska

Bilans prelaznog roka u RS

Prva liga RS za sezonu 2016/17 kreće danas utakmicama prvog kola. Pogledajte rezime transfera u prvoligaškim klubovima, uz napomenu da neki od igrača još uvijek nisu registrovani za nove klubove, te se s toga i ne nalaze na ovom spisku.

FK SLAVIJA

Došli: Anel Salković (Rudar Kakanj), Amar Konjhodžić (Radničk Lukavac), Marko Marković (Srem Jakovo), Miloš Đorđević (Zvijezda Gradačac), Marko Milenković (Jedinstvo Bihać), Igor Stepančev (Jedinstvo Bihać), Goran Marković (Jedinstvo Bihać),Duško Radosavljević (bez kluba), Bojan Deretić (Leotar),  Mladen Lemez (bez kluba), Edin Salčin (Goražde), Stefan Petrić (Češka ), Dino Hasković (Gošk Gabela), Ivan Trifković (Sarajevo), Nikola Radović (bez kluba)

Otišli: Nemanja Vejnović (Borac Banja Luka), Darko Spalević (Radnički Kragujevac), Nemanja Kartal (kraj pozajmice, PAOK), Nemanja Pušara (bez kluba), Branislav Arsenijević (bez kluba), Marko Simović (Tekstilac), Kemal Salihagić (Radnik Hadžići), Haris Zuko ( Bosna Visoko), Mladen Lučić (Radnik Bijeljina), Almir Pliska ( Čelik Zenica), Igor Radovanović (Sloga Simin Han), Bojan Marković (Čelik Zenica), Srđan Grujičić (Prva Iskra, Beočin), Marko Ristić (bez kluba), Igor Krmar (Kanada), Denis Čomor (Krupa), Zoran Marušić (Krupa), Nemanja Bošković (bez kluba), Stefan Barić (Široki Brijeg), Emir Zeba (Metalege BSI Jajce), Predrag Papaz (Bosna Visoko), Anel Rikalo (bez kluba), Ljubiša Berjan (bez kluba)

FK DRINA:

Došli: Enes Brčkalić (Mladost Velika Obarska), Vanja Zekić (Zvijezda 09), Stefan Stojanov (Krupa), Nenad Mijailović (Donji Srem), Ognjen Pljevaljčić (Sutjeska Foča), Đorđe Ćosić (Zvijezda 09), Danijel Ćulum (Travnik), Nikola Mazić (Mladost Velika Obarska), Mladen Ikić (Vlasenica)
Otišli: Dejan Blagojević (Mačva Šabac), Slavko Ćulibrk (bez kluba),  Mićo Kuzmanović (Mladost Doboj Kakanj), Nikola Vasiljević (Šahtjor, Kazahstan), Mirza Palata (Sloga Simin Han), Bojan Dragić (FK Milići), Marko Višković (FK Milići), Slavko Ćulibrk (bez kluba), Nikola Stefanović (Radnički Pirot)

FK BORAC BANJA LUKA:

Došli: Nemanja Vejnović (Slavija), Asmir Avdukić (Radnik),  Vladan Danilović (Sutjeska Foča), Siniša Radoja (Rudar Prijedor), Borisav Erić (Rudar Prijedor), Nemanja Trkulja (Kozara), Gedeon Guzina (Tekstilac), Bojan Macanović (Sloga Srbac), Boris Jagidić (Omladinac Banja Luka), Aleksandar Kondić (Sloboda Mrkonjić Grad), Srđan Diljević (Naprijed Banja Luka), Milan Dobraš (BSK Banja Luka), Radoslav Prljeta (Orašje) Luka Grahovac (Leotar), Aleksandar Malbašić (Sloboda Mrkonjić Grad), Boris Gavrić (Novi Travnik), Ivan Delić (Mladost Velika Obarska)

Otišli: Dušan Komljenović (Kozara), Saša Popović (Kozara), Andrej Majetić (Kozara), Senedin Oštraković (Radnik Bijeljina), Branislav Ružić (Čelik), Uglješa Radinović (Željezničar), Fedor Predragović (Vojvodina), Siniša Dujaković (Metalege BSI Jajce), Mihajlo Savanović (bez kluba), Stojko Kikić (Ilićka Brčko), Marko Rajović (Budućnost Dobanovci), Toni Jović (bez kluba), Vuk Milosavljević (Sloboda Mrkonjić Grad), Filip Ristovski (Javor Matis), Lazar Marjanović (Dinamo Batumi), Vladimir Đilas (Zemun), Vladan Milosavljev (OFI Krit), Armando Mance (bez kluba), Stefan Savić (bez kluba), Goran Vukliš (bez kluba), Nemanja Vidović (Krupa)

FK RUDAR PRIJEDOR:
Došli: Aleksandar Majdanac (Kozara), Slaven Kovljen (Kozara), Milan Šakić (BSK Banja Luka), Aleksandar Vojinović (Sloboda Novi Grad), Ognjen Jaćimović (Omarska),  Predrag Kovljen (Proleter Teslić), Nikola Miličević (Sloboda Novi Grad), Dušan Milinković (Omarska), Borislav Dalić (Borac Kozarska Dubica), Dejan Inđić (Omarska), Draško Lolić (Krupa), Amar Paunović (Podgrmeč)

Otišli: Dalibor Kozić (Zrinjski), Borisav Erić (Borac Banja Luka), Marinko Rastoka (Olimpik), Siniša Radoja (Borac Banja Luka), Demir Jakupović (Metalege BSI Jajce), Aleksandar Jovičić (Slaven Belupo),  Zoran Milutinović (Krupa), Petar Kunić (Novi Pazar), Dejan Kojić (Kozara), Nemanja Pekija (Travnik), Vedran Kantar (Lilinfeld, Austrija), Petar Bogdanović (Radnički Zrenjanin), Nebojša Šodić (bez kluba),Nebojša Pejić (Autralija), Mirnes Muhić (bez kluba), Čedomir Ćulum (kraj karijere), Ljuban Antonić (Sloboda Novi Grad),

FK BORAC ŠAMAC:
Došli:
Armin Sinanović (Jedinstvo Bihać), Vlado Koprivica (Orašje), Hajrudin Zurapović (Zvijezda), Zoran Brković (Metalege BSI Jajce), Nehru Mehić (Bosna Mionica),

Otišli: Zlatko Đorić (13 Skojevki), Šuka Neđo (Sutjeska Foča), Armin Mujčić (Zvijezda Gradačac), Mato Tuzlak (Korpar Grebnice), Zoran Stanković  (bez kluba), Ranko Galešić (bez kluba), Mladen Lukić (bez kluba)

FK SUTJESKA:
Došli: Neđo Šuka (Borac Šamac), Đorđe Jovanović (Drina HE Višegrad), Vladimir Radović (Proleter Teslić), Miloš Sekulović (Rudar Ugljevik)

Otišli: Vladan Danilović (Borac Banja Luka), Veselko Njeguš (Goražde), Boško Radović (Mladost Rogatica), Ognjen Pljevaljčić (Drina Zvornik), Mladen Perović (Famos Vojkovići)

FK ZVIJEZDA 09:

Došli: Stefan Arbinja (OFK Glasinac 2011), Stefan Pljevaljčić (Drina HE Višegrad), Goran Simić (Radnik Bijeljina), Miloš Novaković (Podrinje Janja), Stefan Rakić (Radnik Bijeljina), Davor Arnautović (Mladost Velika Obarska), Ranko Vuković (Podrinje Janja),

Otišli: Vanja Zekić (Drina HE), Žikica Božić (Mladost Bogutovo Selo), Aco Đokić (Podrinje), Dejan Vučić (Podrinje), Dejan Vidaković (Mladost Donja Slatina), Edin Hasanbašić (Zvijezda Gradačac), Faruk Kuduzović (Radnički Lukavac),  Đorđe Ćosić (Drina Zvornik)

FK SLOBODA MRKONJIĆ GRAD:

Došli: Vuk Milosavljević (Borac Banja Luka), Zoran Šamara (Krupa), Vladimir Tučić (Krupa), Želimir Đukarić (Krupa), Dejan Zarić (Sloga Srbac), Ilija Kovačević (Biseri, Gradiška)

OtišlI: Aleksandar Kondić (Borac Banja Luka), Aleksandar Malbašić (Borac Banja Luka), Stojan Pilipović (FK Dunav), Ilija Danilović (Metalege BSI Jajce), Nemanja Kokanović (Dubrave), Emilko Janković (Dubrave), Nikša Dimitrijević (Karanovac), Marko Bogojević (Bez kluba), Miloš Srndović (Ardager, Austrija).

FK KOZARA GRADIŠKA:
Došli: Dejan Kojić (Rudar Prijedor), Sandro Marin (Metalege BSI Jajce), Miloš Mančić (Bačka), Stefan Marinković (Radnički Niš), Milan Popović (Sloboda Novi Grad), Dušan Komljenović (Borac Banja Luka), Saša Popović (Borac Banja Luka), Goran Zelenika (Župa Milosavci), Vladimir Petković (Laktaši), Andrej Matejić (Borac Banja Luka)
Otišli: Aleksandar Majdanac (Rudar Prijedor), Slaven Kovljen (Rudar Prijedor), Nemanja Trkulja (Borac Banja Luka), Ozren Perić (Krupa),  Nikola Zec (Fortuna Regensburg, Njemačka),

FK SLOGA DOBOJ:
Došli:
Bojan Čebić (Ilićka Brčko), Ljubiša Sarkić (Modriča), Arman Aldobašić (Sarajevo), Selmir Mahmutović (Proleter Teslić), Siniša Sarkić (Modriča), Ermin Vehabović (Usora), Milan Lalić (?)

Otišli: Dejan Martinović (Usora)

FK TEKSTILAC:
Došli: Marko Simović (Slavija), Dario Purić (Sarajevo), Miloš Perović (Leotar), Ognjen Radulović (Metalege BSI Jajce), Bojan Petrić (Lovćen)
Otišli: Gedeon Guzina (Borac Banja Luka), Nebojša Prljeta (bez kluba)

FK PODRINJE JANJA:
Došli: Boriša Bodiroga (Rudar Ugljevik), Živan Marković (Mladost Bogutovo Selo), Damjan Kraišnik (Sarajevo), Aco Đokić (Zvijezda 09), Dejan Vučić (Zvijezda 09), Miladin Filipović (Napredak Donji Šepak), Miloš Dupor (Proleter Dvorovi), Rizo Beganović (?), Abdulah Osmanagić (Janja 2009), Kojo Matić (Železnik Lasta), Dragan Arsenović (Proleter Teslić), Mirza Karasalihović (Sloga Junajted)

Otišli: Huso Karjašević ( Fortuna Regensburg, Njemačka), Vinko Đurić (SKIF Semberija, Švedska), Miloš Novaković (Zvijezda 09), Ranko Vuković (Zvijezda 09)

sportdc.net