Republika Srpska

Drina ubedljiva,remi Borca

Ekipa Drine iz Zvornika danas je u drugom kolu Lige za prvaka prvenstva Republike Srpske na svom terenu savladala Tekstilac iz Dervente rezultatom 4:0 (1:0). Zvorničani su od prvog sudijskog zvižduka krenuli na sve ili ništa. Sredinom prvom poluvremena, defanzivac Dervenćana Dejan Ćorić postigao je autogol, čime Drina stiže u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena, Drina je preko Mazića i Vasića pretila, ali se rezultat nije menjao. Svega 10-tak minuta u nastavku trebalo je domaćinu da duplira prednost, a u ulozi egzekutora se našao Stojanović. Krojači nisu ni uspjeli da konsoliduju redove, a za tada već nedostižnih 3:0 pogađa Rašević. Izabranici Mile Lazarevića nastavili su sa ofanzivnom igrom, pa tako do isteka regularnih 90 minuta postižu još jedan gol, strelac je bio Ivanović.

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su danas u sklopu drugog kola play-offa Prve lige Republike Srpske sa ekipom Podrinja u Janji rezultatom 0:0 (0:0). Tim iz Janje i definitivno je najveće iznenađenje ove sezone u prvenstvu Republike Srpske.

Nakon što su savladali Rudar u prošlom kolu (1:0), sada su bodove podijelili sa Velikanom iz Platonove. Banjalučani su većim delom utakmice držali konce u svojim rukama. U prvom poluvremenu su stvorili nekoliko izglednih šansi, ali su mreže i dalje mirovale.  Nakon predaha, u Janji je viđen isti scenario. Crveno-plavi su nastavili da diktiraju tempo ali put do protivničke mreže nisu uspjeli da pronađu.

Fudbaleri Rudara danas su u drugom kolu play-off faze Prve lige Republike Srpske na svom terenu u Prijedoru savladali ekipu Kozare rezultatom 2:1 (0:0). U prvom poluvremenu viđen je čvrst fudbal. Nešto konkretniji bio je domaćin, koji preko Lolića preti protivničkom golmanu Đakušiću, ali sve se svelo na pokušaje.

Imali su i Gradiščanci nekoliko šuteva, ali to su bili oni sa distance i ne toliko opasni po gol Rudara. Nakon prvih 45 minuta, mreže su mirovale. Drugi deo utakmice, počeo je u opreznoj igri kako na jednoj, tako i drugoj strani. Mreže su mirovale sve do 84. minute susreta, kada za vodstvo gostiju iz Gradiške i muk na tribinama, pogađa sjajni štoper Igor Makitan. Ali, slavlje je bilo kratkog veka. Svega tri minute kasnije, Jaćimović glavom podađa za izjednačenje te meč vraća na početak. Nakon toga, Prijedorčani su prebacili u veću brzinu. U drugom minutu sudijske nadoknade, za velika tri boda domaćina pogodio je Kovljen.