Republika Srpska

Druga liga RS:Panić pet puta u metu

Susrete 15. kola u drugim ligama Republike Srpske obeležio je prvotimac Omarske Vedran Panić koji se pet puta upisao u listu strelaca.

Tih pet golova u pobedi svog tima nad Borcem iz Kozarske Dubice on je postigao u periodu od 19. do 74. minuta i sa nova tri boda Omarska se probila na treće mesto na tabeli Druge lige, grupa zapad.

Jesenje počasti još kolo ranije obezbedio je banjalučki Željezničar, koji je u ovom kolu gostovao kod imenjaka u Doboju i sa dva gola Bojana Markovića zabležio pobedu od 2:0. Time je četa sa Predgrađa zadržala prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Novog Grada, koja je na svom terenu pobedila prnjavorski Ljubić sa 2:1.

U grupi istok jesenji šampion Napredak iz Donjeg Šepka je gostovao u Sokocu, gdje je remizirao 1:1 sa domaćim Glasincem 2011, koji je do boda došao u drugom minutu sudijske nadoknade pogotkom Miloša Vujičića. Iako su remizirali, izabranici Miodraga Jevtića povećali su prednost u odnosu na najbliže pratioce. Sada drugoplasiranom Famosu iz Istočne Ilidže beže deset, a brčanskom Jedinstvu, koje se probilo na treću poziciju, 11 bodova.