Republika Srpska

Novi poraz Slavije od Mladosti

Fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja savladali su Slaviju sa 2:0 u revanš meču osmine finala Kupa BiH.

Revanš utakmica osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine nije donela  previše dopadljivu i uzbudljivu utakmicu u Istočnom Sarajevu.

Velika pobeda Mladosti u prvom meču učinila je ovaj duel nezanimljivim pa su igrači obje ekipe bile više u mislma njihovih ligaških utakmica za vikend.

Sve vredno pomena u prvom poluvremenu bilo je na početku utakmice. Činilo se da bi ovo mogla biti zanimljiva utakmica, sa dosta pogodaka, ali osim po jedne prilike na obe strane malobrojna publika na SRC „Slavija“ nije imala šta da vidi. Prvi su zapretili gosti. Adnan Hodžić je dobio loptu na levoj strani, i šutirao zatim desnom nogom ali je golman domaćih, Ivan Trifković, bio na mestu.

Par minuta kasnije Slavja je uzvratila. Mladi Nikola Popovac, kojem je ovo prvi start za seniorski tim Slavije, probio je po levoj strani, zatim odigrao pas u sredinu kaznenog prostora, ali lopta je prošla pored Stojanovića  i Đorđevića, te je ta prilika otišla u nepovrat.

Sve do 63. minute nije bilo ništa zanimljivo na terenu, a onda je Mladost stigla do prednosti. Po levoj strani je prošao Lazar Kalajanović, a onda dodao loptu do Nemanje Asanović koji pogađa mrežu Ivana Trifkovića za 0:1.

Nakon tog gola igra Slavije, koje istinu za volju  nije bilo previše, se još više raspala. Prvo je probao Mirza Rizvanović, ali je Trifković odbranio taj udarac, da bi u 72. minutu gosti postigli i drugi pogodak. Poslije jedne akcije Mladen Lemez je očistio na kratko opasnost ispred svog gola, ali se lopta odbila ponovo do fudbalera Mladosti, te rezervista Mustafa Mušija postiže gol za 0:2.

Do kraja utakmice ostalo je 2:0 za goste, i oni su se plasirali u četvrtfinale Kupa BiH.

SLAVIJA – MLADOST DK 0:2 (0:0)