Republika Srpska

Poraz Borca od Širokog Brijega

11.09.2017.

Fudbaleri Borca poraženi su na stadionu Pecara od Širokog Brijega rezultatom 2:0 u derbi utakmici 7. kola BH Telekom Premijer lige BiH, koju su obeležili, blago rečeno, katastrofalni uslovi za igru. Naime, na stadionu je čak četiri puta došlo do nestanka električne energije zbog čega su oba poluvremena trajala po 60 minuta, s tim što je početak drugog kasnio tri-četiri minuta. Takođe, celim tokom utakmice padala je jaka kiša praćena udarima vetra, pa je teren Pecare bio natopljen.

Što se tiče same utakmice, prvu šansu zabeležili smo u 9. minutu, kada je Luka Menalo prebacio loptu sa leve na desnu stranu za Dinu Ćorića koji iz povoljne situacije loše zahvata loptu. Samo dva minuta kasnije, došlo je do delimičnog nestanka električne energije na stadionu zbog čega dio reflektora nije bio u funkciji, a utakmica je nastavljena nakon 8 minuta.

Nedugo nakon nastavka, Široki Brijeg je stigao u do vođstva. Igrao se 22. minut kada je Josip Ćorić sa centra terena uputio dubinsku loptu za već spomenutog prezimenjaka Dinu, koji beži odbrani Borca iskoristivši loše postavljenu ofsajd-zamku i lob-udarcem matira Asmira Avdukića.

U 28. minutu Mahir Karić je u duelu sa odbranom Širokobriježana sačuvao loptu i potom na levoj strani uposlio Mladena Veselinovića koji se, umjesto za šut, odlučio za dribling, što se ispostavilo kao loše. 39. minut donosi prvi šut crveno-plavih u okvir gola: Miloš Čudić je centrirao pred gol Širokog Brijega, nakon nesporazuma kako odbrane domaćih, tako i napadača Borca, lopta dolazi do Gorana Galešića koji šutira sa 17 metara od gola Širokog Brijega, ali Luka Bilobrk odlično interveniše na golu.

U 44. minutu Siniša Dujaković nakom kombinacije sa Čudićem šutira preko gola, da bi, u jeku bolje igre našeg tima, ponovo otkazali reflektori, pa je utakmica ponovo morala da bude prekinuta, ovog puta na 7 minuta. Nakon nastavka, viđena je još samo jedna šansa u prvom dijelu i to u 55. minutu, kada je Menalo pobjegao Borisu Raspudiću, ali iskosa sa desne strane šutirao direktno u Avdukića.

Kao što smo već rekli, početak drugog poluvremena kasnio je nekoliko minuta zbog trećeg problema sa reflektorima, a čim je susret nastavljen, izabranici Gorana Sablića stvorili su dve stopostotne šanse za postizanje gola. Prvo je u 49. minutu Dejan Čabraja sa leve strane odigrao povratnu loptu na vrh kaznenog prostora za Josipa Barišića, čiji šut odlično zaustavlja Avdukić izbacivši loptu u korner, da bi nakon istog glavom šutirao asistent kod gola Josip Ćorić, ali je Avdukić ponovo bio na mjestu.

U 65. minutu Dujaković je u šesnaestercu Borca faulirao Menala, arbitar Elvis Mujić iz Banovića je pokazao na belu tačku, a kada je Čabraja želio da izvede jedanaesterac, zavladao je potpuni mrak na Pecari s obzirom da su van funkcije bili svi reflektori. Utakmica je ponovo prekinuta, ovog puta na 14 minuta, nakon čega je Čabraja spomenuti penal pretvorio u gol.

U 84. minutu Dujaković je uputio loptu ka Mahiru Kariću, koji nakon prijema veoma dobro šutira, ali Bilobrk zaustavlja šut Borčevog napadača. Na isteku 91. minuta beležimo najbolju šansu za Borac na utakmici: Aleksandar Radulović je idealno na levoj strani uposlio Uroša Mirkovića koji beži čuvaru, ali loptu nakon njegovog šuta golman Širokog Brijega izbacuje u korner.

Poslednju šansu beležimo u 96. minutu, kada ponovo u akciji učestvuju Dujaković i Karić: desni bek crveno-plavih prolazi po desnoj strani i centira, ali Karić na prvoj stativi loše zahvata loptu.

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 2:0

stadion: Pecara, gledalaca: 1000, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Bralić, D. Ćorić (Široki Brijeg), Čudić (Borac).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, D. Ćorić, Baša, Čabraja, Menalo, Milićević, J. Ćorić, Begonja, Bralić. Još su igrali: Kožul, Ćorluka, Ivanković. Trener: Goran Sablić.

BORAC: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Radulović, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Čudić. Još su igrali: Mirković, Burazor. Trener: Zoran Milinković.