Republika Srpska

Republika Srpska:Zvijezda 09 u seriji

16.09.2017.

U subotu je odigrano pet od šest utakmica šestog kola Prve lige RS. Najefikasniji je bio meč Zvijezde 09 i dobojske Sloge, a domaći tim je na kraju trijumfovao sa visokim rezultatom 4:0. Dragiša Stanić postigao je hat-trick za domaće.

Bio je precizan u 25., 37. i 66. minuti, s tim da je poslednji gol dao s bele tačke 1. Konačnih 4:0 postavio je Stefan Rakić u 90. minuti.

U Foči Sutjeska i Tekstilac odigrali su 1:1. Gol za goste postigao je Igor Susaković u 36. minuti, da bi Sutjeskoj bod doneo Nikola Danilović golom u 76. minuti.

Sloboda Mrkonjić Grad je bila bolja od Kozare sa 3:0, a redom su pogađali Želimir Đukarić, Miloš Perović i Ognjen Topić, dok je Igor Mirković promašio penal u 26. minuti.

Rudar je u Prijedoru u derbiju bivših premijerligaša remizirao protiv Slavije sa 1:1.

Podrinje u Janji je sa 2:1 bilo bolje od Napretka, dok  je u Zvorniku između Drine i Željezničara meč okončan sa rezultatom 1:1.