Vesti

BiH osvojila Kirin Kup

Reprezentacija Bosne i Hercegovine,predvođena odličnim Milanom Đurićem,savladala je u finalu Kirin Kupa selekciju Japana rezultatom 2-1 i na taj način osvojila prvo mesto.

Japan je prvi stigao u vođtvo u 28. minuti. Usami je ubacio pred gol, gdje se Kiyotake najbolje snašao i matirao Šehića za 1:0.

Minut kasnije izjednačenje-nakon odličnog pasa pred gol Japana, Hodžić je pokušao pogoditi ali je Nishikawa odbranio. Lopta je stigla do Đurića, koji je snažnim udarcem donio izjednačenje.

Miroslav Stevanović ulazi u igru u 65 minutu meča i već u prvom kontaktu sa loptom asistira Đuriću koji donosi zasluženo slavlje reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
Sastavi:

Japan: Nishikawa, Nagatomo, Morishige, Yoshida, Sakai, Hasebe, Kashiwagi, Kiyotake, Okazaki, Usami,Asano.

BiH: Šehić, Cocalić, Šunjić, Sušić, Bekić, Vrančić, Medunjanin, Duljević, Hajrović, Đurić, Hodžić.