Klubovi Vesti

Ekonomac dobio rivale u Ligi šampiona

Višestruki šampion Srbije u futsalu,Ekonomac iz Kragujevca saznao je rivale u sledećem ciklusu Lige šampiona u futsalu.

Osmostruki prvak Srbije, ekipa Ekonomca, je na današnjem žrebu održanom u sedištu UEFA-e u Nionu, dobila rivale za Glavnu rundu (Main Round) Lige šampiona.

Ekipe sa kojima će Ekonomac ukrstiti koplja su prvaci Hrvatske (Nacional Zagreb) i Belorusije (LSN Lida), kao i pobednik preliminarne runde u okviru grupe B.

 

Rezultati žreba  za Preliminarnu i Glavnu rundu po grupama izgledaju ovako:

Preliminarna runda  (16–21.08.2016.)

Grupa  A

APOEL Nicosia (CYP), JB Futsal Gentofte (DEN), ASUE Yerevan (ARM)*, AFM Futsal Maniacs (SUI)

Grupa  B

Athina ’90 (GRE), Blue Magic FC Dublin (IRL), Military Futsal Team (MNE)*, Tre Fiori (SMR)

Grupa  C

Hamburg Panthers (GER), Sandefjord (NOR), Classic Chisinau (MDA)*, Cardiff University Futsal Club (WAL)

Grupa  D

Centar Sarajevo (BIH), Istanbul Üniversity SK (TUR), Lynx FC (GIB), FC Baltija (LTU)*

Grupa  E

Amsterdam SV (NED), IFK Göteberg (SWE), SC Kaiserebersdorf (AUT)*, FC Cosmos (EST)

Grupa  F

Sievi Futsal (FIN)*, Tbilisi State University (GEO), Valletta FC (MLT), Wattcell Futsal Club (SCO)

Grupa  G

Brezje Maribor (SVN)*, Zduńska Wola (POL), KF Tirana (ALB), Munsbach (LUX)

Grupa  H

Oxford City Lions (ENG), FC Encamp (AND)*, ASA Tel-Aviv (ISR), FC Feniks (KOS)

  • *Domaćin grupe

Samo pobednici grupa nastavljaju dalje takmičenje

 

Glavna runda  (11-16.10.2016.)

Grupa  1

ETO Győr (HUN), Kremlin-Bicêtre United (FRA), Energy Lviv (UKR)*, pobednik preliminarne runde Grupe G

Grupa  2

Araz Naxçıvan (AZE), Zelezarec Skopje (MKD)*, pobednik preliminarne runde Grupe H, pobednik preliminarne runde Grupe F

Grupa  3

Nikars Riga (LVA), Grand Pro Varna (BUL)*, pobednik preliminarne runde Grupe C, pobednik preliminarne runde Grupe E

Grupa  4

Ekonomac Kragujevac (SRB)*, LSN Lida (BLR), Nacional Zagreb (CRO), pobednik preliminarne runde Grupe B

Grupa  5

Sporting CP (POR), Halle-Gooik (BEL), Real Rieti (ITA)*, pobednik preliminarne runde Grupe D

Grupa  6

EP Chrudim (CZE)*, City’US Târgu Mureş (ROU), Pinerola Bratislava (SVK), pobednik preliminarne runde Grupe A

  • *Domaćin grupe
  • Po dva najbolje plasirana tima iz svake grupe nastavljaju dalje takmičenje