Vesti

„Golubice“ deklasirale Obilić

Subotica, Gradski stadion, gledalaca oko 200. DATUM: 07.09.2016. od 17:00 h. SUDIJA: Jelena Banjeglav (Bačka Topola). ASISTENTI: Zorica Ilić i Mirela Malešević. DELEGAT: Miodrag Grdinić. VREME: sunčano i toplo.

STRELCI:Tijana Filipović, 17. minut, Alexandra Quincey, 32. minut, Violeta Slović, 35 (K.U.) i 78 minut, Cristina Lopes, 40. minut, Priscila Okyere, 63. minut, Jelena Marenić, 85. minut, Allegra Poljak, 90+2 minut

Od početka utakmice fudbalerke Spartaka češće imaju loptu u svom posedu, imaju veću inicijativu, a svoju blagu terensku dominaciju krunišu pogotkom Tijane Filipović u 17. minutu. Nakon vodećeg gola „Golubice“ još snažnije pritiskaju na gol Obilića i prvo poluvreme završavaju sa 4 gola prednosti.

U drugom poluvremenu odnos snaga je drugačiji. Fudbalerke Obilića igraju znatno angažovanije, imaju nekoliko lepih pokušaja da ugroze gol domaće ekipe, ali im nedostaje konkretna završnica za šta je glavni „krivac“ odlična Spartakova odbrana predvođena kapitenkom Violetom Slović. Obilić u 63. minutu uspeva da svoju blagu terensku nadmoć kruniše golom preko Priscile Okyere i smanjuje rezultat na 4:1. Okyere je sa oko 20 metara, iskosa sa leve strane, snažno šutirala i postigla najlepši gol na današnjoj utakmici.

Od 70 minuta Spartak ponovo preuzima dominaciju na terenu, a od 75. minuta kada gošće ostaju sa 10 igračica, zbog crvenog kartona Fatime Alhassan, „Golubice“ stvaraju nekoliko izglednih prilika od kojih su tri uspele da realizuju za konačnih 7:1.
Ovom pobedom Spartak je preuzeo vrh tabele.

U ekipi Spartaka odličnom igrom su se istakle Tijana Filipović, Cristina Lopes-Pepe i Violeta Slović