Vesti

„Građevinari“ slavili na Brdu

Fudbaleri Čukaričkog porazom su završili sezonu, pošto su u poslednjem, 37. kolu Superlige Srbije na svom terenu izgubili od Rada sa 0:1.

Strelac jedinog gola bio je Boško Guzina u 38. minutu.

Čukarički je takmičenje u Super ligi Srbije završio na deobi prvog mesta plej-aut grupe sa Spartakom iz Subotice sa po 32 boda.

Trener Nenad Lalatović je zveo podmladjen tim, koji je tokom većeg dela meča bio bolji rival, ali nije uspeo da postigne gol.

Čukarički je gotovo tokom celog prvog dela utakmice imao inicijativu, ali je Rad ipak na pauzu otišao s prednošću.

Tim Nenada Lalatovića je prvu dobru priliku imao u petom minutu. Nemanja Radonjić je loptom u prazan prostor proigrao Ognjena Ožegovića, ali je naš najbolji strelac u situaciji jedan na jedan loše šutirao, pa je Nenad Filipović odbranio njegov pokušaj.

Pritiskali su „brdjani“ gradskog rivala, imali su potpunu kontrolu utakmice, ali osim dva pokušaja mladog kapitena Nemanje Milojevića iz daljine, kao i šuta Asmira Kajevića sa oko sedam metara nije bilo ozbiljnijih pretnji po gol Filipovića.

Rad je do vodjstva stigao u 38. minutu, a strelac je bio Boško Guzina posle dodavanja Vladimira Rodića sa desne strane.

Drugo poluvreme donelo je otvorenu igru oba tima, ali bez mnogo uzbudjenja. Čukarički je u 72. minutu imao je dve odlične prilike da dodje do izjednačenja. Prvo je Marko Šarić izašao sam ispred Filipovića posle proigravanja Zehrudina Mehmedovića, ali je golman Rada intervenisao i izbacio loptu u korner.

Posle udarca iz ugla Boris Kopitović je bio najvišu u skoku, ali je njegov pokušaj glavom sa oko pet metara završio pored gola.

„Brdjani“ su u 89. imali još jednu priliku da dodju do izjednačenja, ali je pokušaj Kajevića glavom sa oko pet metara završio pored gola.