Vesti

Nova pobeda Vojvodine

16.09.2017.

Strelci za Vojvodinu – Mihajlović u 63, Subotić u 69. i Jovančić u 78. (p), Napredak- Alivodić u 88. minutu.

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Saničanin, Veselinović, Antić – Jovančić (od 81. Mesarović), Vukasović – Kojašević, Park (od 53. Kalezić), Subotić (od 84. Avramovski) – Mihajlović.

Napredak: Janković – Boranijašević, Petrović, Miladinović, Simonović – Urošević, Šljivić, Vulić (od 70. Markoski), Mitrović (od 76. Đerić) – Džese (od 70. Vukanović), Alivodić.

Prvih dvadesetak minuta meča proteklo je bez mnogo šansi, a onda je Vojvodina u 21. minutu imala dve solidne prilike za pogodak. Najpre je Park dobro ušao u šesnaesterac i šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Janković odbranio, a potom je Antić centrirao sa leve strane, a Mihajlović pokušao glavom da postigne gol. Međutim, golman Kruševljana je i taj udarac zaustavio.

U 26. minutu, sa oko 23-24 metra sjajno je šutirao Subotić, ali je lopta prošla svega nekoliko centimetara pored stative. Međutim, utakmica je potom ponovo ušla u nešto sporiji ritam, pa do kraja prvog poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika.

Početkom drugog dela utakmice, već u 48. minutu, sa oko 25 metara iskosa šutirao je Antić, ali je lopta pogodila nekog od fudbalera Napretka i završila u korneru. Međutim, 15 minuta kasnije, crveno-beli su ipak došli u vođstvo.

Jovančić je oduzeo loptu na sredini terena i odigrao pas do Subotića, a ovaj je u šesnaestercu Napretka idealno proigrao Mihajlovića, koji je sa sedam-osam metara savladao golmana Jankovića.

Napredak je mogao da izjednači već posle dva minuta, kada je Urošević odigrao dobar pas do Vulića na desetak metara od gola Vojvodine. Vulić je šutirao, ali je Rockov sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Na drugoj strani, Vojvodina je u 69. minutu udvostručila svoju prednost.

U polukontri fudbalera Voše, lopta je došla do Subotića, koji je sa oko 25 metara uputio fantastičan udarac i poslao loptu u same rašlje protivničkog gola, za pravo oduševljenje gledalaca na stadionu.

U 75. minutu, sa velike udaljenosti šutirao je i Vukasović, ali je lopta prošla nekoliko centimetara iznad prečke, da bi samo dva minuta kasnije bio dosuđen penal za crveno-bele.

Jovančić je poveo kontranapad Vojvodine i odigrao pas do Antića na levu stranu, on je centrirao, a Šljivić je u šesnaestercu nespretno zahvatio loptu rukom, pa je arbitar Petar Piper dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator penala bio je Jovančić, koji je poslao loptu u donji desni ugao gola.

Iako su tada praktično sve dileme oko pobednika bile rešene, fudbaleri Napretka pokušavali su da dođu do barem jednog pogotka na ovom meču, a to im je uspelo u 88. minutu. Posle nabačene lopte u šesnaesterac Vojvodine, Saničanin je glavom izbio loptu, a nju je volej udarcem zahvatio Alivodić i poslao je iza leđa golmana Rockova.