Partizan u finalu Kupa

Đurđević 44

Partizan: Stevanović – Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić – Radin, Kosović, Mihajlović, Janković – Đurđević, Tavamba (Jevtović 75′)

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Planić, Puškarić, Antić – Vukasović, Jovančić – Babić (Spremo 57′), Knežević (Stamenić 75′), Meleg – Malbašić

Novi „večiti“ derbi zakazali su fudbaleri Partizana svojim rivalima iz crveno-belog tabora,nakon pobede nad Vojvodinom u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije.

Minut pre kraja prvog poluvremena Partizan stiže do vođstva. Vulićević je poslao pas do Uroša Đurđevića koji je bio na „ćošku“ kaznenog prostora sa desne strane, sjajno je prevario Puškarića, okrenuo se ka golu, a onda fenomenalnim udarcem levom spoljnom savladao Rockova .

Već na startu drugog poluvremena Partizan je zamalo poveo 2:0. Veliku šansu imao je Đurđević, sjajno ga je proigrao Kosović, ali je Rockov na vreme „ušao u šut“ i spasao svoj gol.

Delovalo je da Vojvodina nema rešenja za odbranu Partizana, da bi u 73. minutu Vukasović namučio Stevanovića posle udarca sa skoro 25 metara. Lopta je nezgodno odskočila ispred golmana crno-belih, koji refleksnom reakcijom uspeva da je izbaci u korner.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata i Partizan je ostvario plasman u finale Kupa Srbije.