Stadion FK Kopaonik.
Strelci za Radnički Apostolović (21′), Lazar Mitrović (84′ i 89′).
Perić odbranio penal (86′)

RADNIČKI: Konovalov, Petrović, Radoš Bulatović, Darko Bulatović, Stanković, Tomić, Nikola Mitrović, Aleksandar Jovanović, Arsić, Apostolović, Mrkić.

U drugom poluvremenu igrali su: Perić, Stevanović, Krstić, Anđelković, Uroš Mitrović, Aleksa Jovanović, Listeš (od 80. Lazar Mitrović), Petković, Živković, Mordatenko, Pavkov.

BAČKA: Stepandić, Smiljanić, Josimov, Ilić, Klisura, Rogač, Mojsilović, Bjeloš, Trivunović, Galić, Zečević.

U drugom poluvremenu igrali su: Mitrović, Nikolić, Švonja, Macanović, Bulat, Miljević, Ivković i Bajić.

U prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema na Kopaoniku, Radnički je savladao novog prvoligaša Bačku 3:1 i pokazao potpuno drugačije lice u odnosu na prošlonedeljni meč sa Napretkom. Nišlije su bile čvrste, konkretne i, što je najvažnije, efikasne, a neverovatno dobar bio je mladi Lazar Mitrović, koji je u 80. minutu ušao u igru i bukvalno dva dodira sa loptom pretvorio u dva lepa gola.

Radnički je poveo golom Andreje Apostolovića. Mladi Piroćanac pokazao je da popravlja realizaciju, jer je posle odličnog prodora i još boljeg šuta “spoljnom” zatresao mrežu gola golmana Stepandića za vođstvo Nišlija 1:0. To je bio rezultat poluvremena, a u nastavku, trener Rastavac izmenio je kompletan tim i Bačka je već posle desetak minuta drugog poluvremena iskoristila trenutak dekoncentracije niške odbrane. Posle prodora po boku i centaršuta u peterac, rival je izjednačio na 1:1. Do finiša nije bilo većih uzbuđenja, a onda, u poslednjih desetak minuta, sijaset zanimljivih situacija i još dva gola u mreži Bačke.

Samo što je ušao u igru, Lazar Mitrović je iskoristio dubinski pas, reagovao je kao puma i poslao loptu u mrežu za 2:1. Odmah nakon toga, Bačka je mogla do izjednačenja, posle dosuđene najstrože kazne. No, Perić je sjajno reagovao, najpre odbranivši šut sa 11 metara, a potom i odbijenu loptu. I onda, još jedna sjajna akcija Nišlija. Milan Pavkov, koji je u prošloj sezoni bio član Vojvodine, a sada je stigao na probu u Radnički, lepo je asistirao, a Lazar Mitrović još jednom pokazao sjajne golgeterske sposobnosti i postavio konačnih:Radnički – Bačka 3:1.

Narednu utakmicu u okviru priprema na Kopaoniku, Radnički igra u ponedeljak 4. jula, protiv Novog Pazar.

Izvor:fkradnički.rs