Vesti

Remi u Monaku

Izvor i foto:fss.rs

STRELCI: 1:0 Džuba 85, 1:1 Mitrović 88.Stadion: Luj Drugi u Monaku. Gledalaca: oko 2000. Sudija:Rudi Buke (Francuska). Pomoćnici: Ž.Debart, L.Stien (Francuska).

RUSIJA:Akinfeev,Smolnikov (od 60. Šiškin), V.Berezutski, Ignaševič, Ščenikov (od 75. Torbinski), Golovin (od 59. Ivanov), Šatov (od 75. Širokov), Smolov (od 46. Mamaev), Denisov (od 50. Glušakov), Kokorin, Džuba.

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Milunović, Rajković (od 83. Ni.Maksimović), Mladenović (od 66. Tošić), Grujić (od 46. Kolarov), Milivojević, Mitrović, Kostić (od 79. Živković), Tadić.

U poslednjoj proveri pred septembarski start u kvalifikacijama za SP u Rusiji, Srbija je prikazala veoma dobru igru protiv učesnika EP u Francuskoj, selekcije Rusije. Posle pobeda protiv Kipra i Izraela ostvaren je remi, ali po brojnim prilikama i veoma dobroj igri, Orlovi su zaslužili i više.

Srbija je dobro ušla u meč, za svega deset minuta igre izveli smo pet kornera što dovoljno govori o dominaciji pred golom Akinfeeva. Visok presing, veći posed lopte i apsolutna kontrola igre krasili su učinak Orlova. Imali smo i nekoliko prilika, a posle šansi u kojima su se našli Mitrović i Ivanović, najbolju priliku propušta Mitrović.Igrao se 36. minut kada je posle centaršuta Tadića, Mitrović bio najviši u skoku, udario je loptu glavom, ali ona je završila pored desne stative ruskog gola.Pretili su i Rusiji, Džuba je predstavljao najveću opasnost, a samo zahvaljujući koncentraciji i spretnosti Milunovića u 18. minutu, Stojković je mogao da odahne.Skinuo je naš defanzivac loptu s noge visokom napadaču Rusije i tako sprečio gotovo siguran gol. Uglavnom, dobro poluvreme, Srbija ubedljiva ako se ima u vidu da je ovo posle Kipra i Izraela najača provera Orlova do septembarskog duela sa Republikom Irskom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

U nastavku meča selektor Slavoljub Muslin morao je odmah da izrši prvu izmenu, umesto povređenog Grujića, ušao je Kolarov koji je silom prilika igrao na poziciji zadnjeg veznog igrača.Kasnijim ulaskom Tošića umesto Mladenovića vratio se na svoju prirodnu poziciju.

Slika na terenu nije se mnogo promenila, ponovo smo imali kontrolu igre, zadnja linija je dosta dobro delovala, bokovi takođe, a najbliži vodećem golu bili smo u 55. minutu kada je Rukavina za trenutak zakasnio da uputi „centaršut za gol“, a Kolarov je akciju završio pokušajem sa nekih 16 metara. Imali su i Rusi dobru priliku u 67. minutu ali je Stojković dobro reagovao, a onda smo videli praktično mat situaciju pred golom Akinfeeva, ali je Mitrović bio i spor i neodlučan, pa je propala sjajna šansa.

Uostalom kao i u 80. minutu kada je Kolarov imao odličnu solo rolu, uputio udarac ali je Akinfeev nekako odbranio, na loptu je naleteo Mitrović ali golman Rusije definitivno je najbolji akter meča. I kada se mislilo da će meć da se okonča remijem, kada već Srbija nije iskoristila neku od brojnih prilika, došlo je do pada koncentracije u našoj odbrani, Džuba je dobio loptu na tacni i Stojković je bio nemoćan. Činilo se da će Orlovi da pretrpe nezaslužen poraz, ali da tako ne bude potrudili su se Tadić asistencijom i Mitrović realizacijom. Za pravedan remi.