Vesti

„Voša“ nadigrala Napredak

Vojvodina: Kordić – Lakićević, Planić, Kovačević, Antić – Jovančić – Babić (od 86. Nešković), Paločević, L. Zličić (od 86. Đurišić), Trujić (od 78. Stamenić) – Ašćerić.

Napredak: N. Petrović – Simonović (od 69. Vulić), Leković, Miladinović, Frimpong – Urošević (od 76. Jovović), Šljivić (od 46. Projić), B. Petrović, Šarac – Gobeljić, Ndiaje.

Prvi dobar napad na utakmici viđen je u devetom minutu. Paločević je odigrao pas do Lakićevića na desnoj strani, koji je lepo prošao svog čuvara i uputio oštru loptu u šesnaesterac, a tamo Babić šutirao iz prve sa petnaestak metara, ali pravo u golmana Petrovića.

Crveno-beli su imali veći posed lopte i pokušavali da stignu do vođstva, ali je i Napredak koristio svaku priliku da ugrozi gol Vojvodine. Ipak, na novu stopostotnu šansu, čekalo se sve do 31. minuta, kada su Babić i Ašćerić odigrali sjajan dupli pas i izigrali čitavu odbranu gostiju, a Babić je ponovo šutirao iz prve, ovoga puta sa osam-devet metara, ali je Petrović sjajnom reakcijom sprečio siguran pogodak.

Međutim, što se nije dogodilo tada, desilo se u 39. minutu. Babić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i dobro centrirao, a u gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snašao Kovačević i glavom prosledio loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije, volej udarcem sa 17-18 metara pokušao je i Paločević, ali je golman Petrović još jednom sjajnom odbranom sprečio postizanje gola.

Čuvar mreže Napretka još jednom se istakao u 45. minutu, kada je opet Babić izveo slobodan udarac i šutirao pod prečku, a Petrović krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Već u prvom minutu drugog dela meča, opet posle sjajnog duplog pasa koji su ovom prilikom izveli Paločević i Babić, kapiten Vojvodine na ovoj utakmici Aleksandar Paločević snažno je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored leve stative. Samo pet minuta kasnije, svoj udarac iz velike udaljenosti oprobao je i Babić, ali je i njegov šut završio na gotovo identičan način.

Ipak, na drugi pogodak “stare dame”, nije se čekalo još dugo. U 54. minutu, Jovančić je sjajno presekao jedan napad gostiju na sredini terena i odigrao pas do Ašćerića, koji je lepo proigrao Zličića, a mladi vezista Vojvodine napravio pravi slalom kroz dva-tri fudbalera Napretka, izašao sam ispred Petrovića i rutinski ga savladao.

Od tog momenta, Vojvodina je praktično rutinski privela utakmicu kraju, iako je i dalje igrala napadački i neretko vršila visoki presing na polovini protivnika. S druge strane, gosti praktično nisu stvorili nijednu stopostotnu priliku za gol, pa je Voša i na ovoj utakmici uspela da sačuva svoju mrežu i tako ostvari sigurnu i zasluženu pobedu.