Crna Gora

Alaškert slavio u Nikšiću

27.07.2018.

Još jedna teška noć za crnogorski klupski fudbal, još jedan poraz i još jedna potvrda stanja u kome se nalazi – Sutjeska je u Nikšiću izgubila 1:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, od prvaka Jermenije Alaškerta, tima skromnih mogućnosti.

Još skromnije djelovao je crnogorski prvak, koji je za 90 minuta stvorio jednu šansu, a nije izveo nijednu pravu ofanzivnu akciju.

Gostima je za pobedu bio dovoljan bio gol Zeljkovića iz neobične solo akcije, te disciplinovana igra u odbrani, sa petoricom igrača u defanzivnoj liniji, a ostalima uglavnom iza lopte, sa kojom domaćin uglavnom nije znao šta da radi.

Nikšić – Gradski stadion. Gledalaca: Sudija: Alen Bijeri (Švajcarska). Strijelac: Zeljković u 11. minutu.

Žuti kartoni: Stefanović, Cicmil (Sutjeska), Artak Edigarjan, Dagbašjan (Alaškert).

Sutjeska: Giljen, Grivić, Cicmil, Nedić, Bulatović, Lončar (46. Kordić), Stefanović (77. Bubanja), Vuković, Ćetković (83. Osmajić), Denković, Merdović.

Alaškert: Čančarević, Dagbašjan, Praznovski, Voskanjan, Antonić, Zeljković, Žeferson (66. Sekulić), Grigorjan, Artak Edigarjan, Nenadović (78. Marmentini), Manasjan (56. Artur Edigarjan)