Crna Gora

Budućnost bolja od Dečića

29.07.2018.

U generalnoj proveri pred početak šampionata fudbaleri Budućnosti savladali su Dečić rezultatom 2:1.

Podgorički tim je poveo golom Đurišića koji je lobovao domaćeg golmana nakon dubinske lopte Tučevića.

Gol za Dečić je nakon lepe akcije domaćina postigao Pepić, a šansu da vrati vođstvo gostima imao je Raičević, ali je šutirao pored gola. Do kraja poluvremena je Tučević pogodio prečku, a jedinu šansu za domaće imao je Mihailović, ali je šutirao preko gola.

U drugom delu zaigrao je tim Budućnosti koji će se verovatno suprostaviti Iskri u prvom kolu šampionata, a posebno raspoloženi za igru bili su Mijić i Ivanović, za koje domaći fudbaleri nisu imali rešenja, a utakmica je na trenutak bila prekinuta zbog međusobnog koškanja nakon par grubih startova igrača Dečića nad Ivanovićem.

Vlaisavljević je u par navrata na dodavanje Mijića bio u šansi, a golman Tuzana je tokom većeg dela drugog poluvremena bio na iskušenjima obzirom da su ofanzivci Budućnosti na čelu sa Perovićem kontantno vršili pritisak na poslednju liniju domaćina.

Pobjedonosni gol delo je Perovića koji je odlično dodavanje Mijića lijepo pretvorio u gol, a akciju je započeo Ivanović.