Crna Gora

Budućnost rutinski protiv Mornara

13.08.2018.

Prvi put od 27. maja 2017. godine, kada je proslavila titulu, Budućnost je pravi lider prvoligaške scene.

“Plavi” su u poslednjem meču drugom kola, u neravnopravnom duelu, ubedljivo sa 3:0 savladali Mornar, koji je na startu senzacionalno odnio bod iz Nikšića, sa gostovanja šampionu.

“Imali smo dosta šansi, ali su bili jako teški vremenski uslovi, velika vrućina, sparina, vlaga, tako da…Čestitam momcima obe ekipe na pruženom. Mi se okrećemo sledećem kolu, ovaj meč stavljamo ad akta i idemo dalje”, rekao je nakon meča Zoran Govedarica, trener Budućnosti.

Budućnost je u šestom minutu povela, prvim pogotkom na najvećoj crnogorskoj sceni 18-godišnjeg kapitena Stefana Milića, koji je glavom, nakon kornera savladao Đurovića.

Miljan Vlaisavljević je u 40. minutu iskoristio odlično dodavanje u prostor Perovića, i iskosa sa leve strane bez problema pogodio cilj.

Budućnost je u nastavku bez najmanjih problema završila posao, a dočekala i prvenac zvanično najboljeg igrača u Crnoj Gori – Igora Ivanovića za konačnih 3:0.