Crna Gora

Poraz Budućnosti na kraju priprema

12.02.2018.

Budućnost je izgubila poslednju utakmicu na pripremama u Antaliji. Bolji je bio ruski prvoligaš Amkar rezultatom 3:0.

Na terenu sportskog centra „Kalista“ u Beleku naši momci su istrčali bez straha i od starta nametnuli svoj ritam igre. Posle početnog ispitivanja snaga, Tučević je prvi zapretio sa 25 metara uputivši udarac pravo u golmana Nigmatulina.

amkarrr

Naš tim je  u tom periodu držao loptu u svom posedu i kontrolisao igru, a u 24. minutu nakon par opasnih centaršuteva bekova Igumanovića i Đurišića defanzivac ruske ekipe je u poslednjem momentu izblokirao udarac Nikača sa peterca i poslao loptu u korner.

Dva minuta kasnije Idov je u trku povratnu loptu svog saigrača poslao daleko pored gola Mijatovića i bio je to prvi opasan napad ruske ekipe na utakmici. Sve pokušaje do tog momenta odbrana Budućnosti bez problema je neutralisala.

Gol rusa došao je nakon kratke kombinacije u kaznenom prostoru Budućnosti, a lopta je nakon šuta Saida zakačila jednog od defanzivaca naše ekipe i prevarila Mijatovića.

Našu ekipu nije pokolebao jeftino primljen gol i nastavili su sa napadima, međutim nedostajao je završni pas prema isturenom Nikaču.

Upravo je kapiten u 41. minutu iz slobodnog udarca s lijeve strane lijepo šutirao preko zida nateravši Nigmatulina da paradom spriječi siguran pogodak.

Na poluvremenu je šef Vermezović izvršio dvostruku izmjenu. Umjesto Igumanovića i Bakića lijevu stranu su pokrili Roganović i Vlaisavljević, a već u 53. minutu je krilo Budućnosti izblokirano u poslednjem momentu nakon lepe akcije Podgoričana.

Deset minuta kasnije Budućnost je ponovo zaprijetila preko Vlaisavljevića čiji je šut krajnjim naporom u korner odbio golman ruske ekipe. Odličnu akciju započeo je Đurišić, a Vlaisavljeviću loptu dodao Raičević.

Dva minuta kasnije Amkar je poveo 2:0. Nigerijac Olanare je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam pred Mijatovića i savladao ga, postigavši prvi gol u dresu Amkara obzirom da je danas došao na probu iz CSKA Moskve.

U 67. minutu Vlaisavljević je ponovo zaprijetio ruskoj ekipi, ali je njegov šut s distance ukrotio golman Amkara.

Rusi su u 77. minutu povisili na 3:0, kada je Gasilin bio na pravom mjestu nakon udarca Olanare i odbijene lopte Mijatovića. Na drugoj strani beležimo pokušaj Sekulića.

Kako je i šef stručnog štaba Vladimir Vermezović rekao, zvuči paradoksalno da je Budućnost danas pružila najbolju partiju od početka pripremnog perioda računajući i dva meča u Podgorici, a da je izgubila najvisočijim rezultatom.

–          Ni u ovom meču nismo uspjeli da sastavimo najboljih 11 fudbalera koje trenutno imamo. Grbić od početka nije u kombinaciji i nije mogao da odigra nijednu utakmicu, međutim on nije sporan i bez tih pripremnih utakmica zna se koja je njegova pozicija u timu. Damjanović se nakon prve utakmice požalio na bol u loži i nismo hteli da rizikujemo. Raduje me da ekipa ide naprijed, da su danas pružili najbolju partiju od početka priprema iako smo izgubili najvisočijim rezultatom. Ipak, bitno je  da momci prihvataju sve što se zahteva od njih. Sigurno zvuči čudno da nismo pobijedili u pripremnom periodu, meni se to prvi put u karijeri dešava ali bitan je napredak i vidna je želja igrača da naprave pravu stvar u ovoj polusezoni.

Budućnost : Mijatović, Igumanović, Adžić, Banović, Đurišić, Terzić, Mirković, Bakić, Tučević, Raičević, Nikač

Igrali su još : Roganović, Vlaisavljević, Camaj, Brnović, Sekulić

izvor i foto:fk-buducnost.me