Crna Gora

Remi u Podgorici,Sutjeska sigurna

28.02.2018.

Budućnost i Mladost igrali su 1:1 u derbiju, Sutjeska savladala Iskru 3:1 i stekla 14 bodova prednosti na vrhu tabele. To je epilog 21. kola Prve crnogorske Tellekom fudbalske lige.

Lider je mnogo teže nego što pokazuje rezultat slomio otpor gostiju, kojima u finišu poluvremena nije priznat gol, iz teško objašnjivih razlioga, a koji su u drugom delu imali i zicer za 2:2.

Ipak, Sutjeska je pokazala karakter i stabilnost, slavila u utakmici u kojoj je bila pod pritiskom, što je odlika dobrih ekipa.

Budućnost je, s druge strane, i drugi put ove sezone igrala 1:1. Mladost je odnela bod sa stadiona pod Goricom.

U drugom minutu domaći igrači iskoristili su veliku grešku Janka Simovića, doskorašnjeg saigrača – Simović je dodao loptu Sekuliću, koji je prosledio do Milivoja Raičevića, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca bio tehnički savršen, lopta je završila u donjem levom uglu.

Mladost je izjednačila u 53. minutu, golom hrvatskog fudbalera Darija Tomića, a u nastavku su gosti odigrali bolje i imali zrelije šanse. Dve dobre nije iskoristio Zoran Petrović.

Rudar je slavio protiv Petrovca 3:1 golovima tandema Đalović – Paunović, Zeta odnijela bodove sa Zlatice (1:0) uz promašeni penal Krstovića, dok u Tuzima nije bilo golova.