Crna Gora

“Sokoli” hrabro do remija sa Turskom

drveni kreveti

28.03.2018.

Iako su u 23. minutu gubili 2:0, fudbaleri Crne Gore su izborili zaslužen remi protiv Turske pod Goricom.

Već u prvoj polovini prvog poluvremena lopta je dva puta preletjela najvišeg igrača crnogorske odbrane, Žarka Tomaševića, pa su Džengiz Under u 11. i Okaj Jokušlu u 23. minutu doneli veliku prednost timu Mirćee Lućeskua.

Nakon toga je tim Ljubiše Tumbakovića počeo da igra i bio bolji do kraja meča.

Tomašević se u poslednjim sekundama prvog poluvremena donekle iskupio za dva kiksa i savršenim centaršutem omogućio Mirku Ivaniću da odličnim udarcem glavom postigne prvi gol za “sokole”.

Crna Gora je u nastavku napadala, najbliži izjednačenju su bili Adam Marušić u 47. i Marko Simić u 55. minutu, a gol za remi je stigao kad mu se malo ko nadao.

Marko Janković je na desnom boku bacio jednog igrača Turske na teren, dodao loptu Stefanu Mugoši, koji je fintirao šut lijevom nogom, izbacio čuvara iz igre, a onda tačno sa ivice šesnaesterca desnom matirao Volkana Babadžana.