Remi Vojvodine i Mačve

05.12.2018.

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 (1:0) protiv ekipe Mačve, u 19. kolu Super lige Srbije.

Pred oko 500 gledalaca na „Karađorđu“, strelac gola za Vošu bio je Đurić u 27, dok je pogodak za Mačvu postigao Jovanović u 87. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković (od 46. Lazarević), Veselinović, Saničanin, Antić – Đurić, Milojević – Đuričin (od 67. Gojkov), Arsić (od 87. Mesarović), Vinsent – Gajić.

Mačva: Puletić – Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović – Obrovac (od 73. Đoković), Gavrić, Šušnjar, Ristivojević (od 24. Marić) – Adamović, Jeremić (od 54. Gemović).

Prva šansa na utakmici viđena je u sedmom minutu, kada je Gajić dobro odložio loptu do Arsića, koji je šutirao po zemlji sa oko 20 metara, ali je lopta prošla pored stative, baš kao i osam minuta kasnije, kada je dobar volej udarac sa oko 30 metara uputio Stojković.

U 16. minutu, crveno-beli su imali novu priliku, pošto je Stojković odlično centrirao, a Gajić dobro skočio i uputio udarac glavom, međutim, lopta je još jednom prošla nekoliko centimetara van okvira gola. Ipak, u 27. minutu, Vojvodina je došla do prednosti.

Sjajan pas u šesnaesterac Mačve sa polovine terena uputio je Đurić, nakon čega je loptu odlično prihvatio Arsić i smestio je u mrežu gola gostiju.

Na drugoj strani, Mačva je mogla da uzvrati već posle četiri minuta, kada je Gavrić dobro prošao pored Veselinovića i šutirao sa oko sedam metara iskosa, ali je Rockov uspeo da odbrani, da bi u drugom poluvremenu opet Voša prva pripretila i to u 50. minutu preko Đuričina, koji je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Novi dobar udarac u 52. minutu uputio je Đurić, kada je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke, a još bolja šansa viđena je samo šest minuta kasnije. Tada se Vinsent driblinzima u šesnaestercu sjajno oslobodio dvojice fudbalera Mačve i šutirao, golman Puletić je odbranio, a lopta je potom došla do Đuričina, koji je takođe šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta na gol-liniji pogodila nekog od odbrambenih fudbalera Šapčana.

Vojvodina je lako mogla do gola i u 65. minutu, kada je Gajić prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, izborio se za poziciju za udarac i šutirao, ali je Puletić odličnom paradom izbio loptu u korner. Do kraja meča, utakmica se odvijala u nešto mirnijem ritmu i igralo se uglavnom na sredini terena, pa su nove šanse izostale, sve do situacije u 86. minutu, kada je udarac Šušnjara sa sedam-osam metara ponovo maestralno odbranio Rockov.

Ipak, nakon kornera minut kasnije, u šesnaestercu Vojvodine se najbolje snašao Jovanović i preciznim udarcem u rašlje postigao izjednačujući pogodak za svoj tim, čime je ujedno postavio konačan rezultat utakmice.