Vojvodina-Spartak 1-1

17.11.2018.

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 (1:0) protiv ekipe Spartaka, u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

Pred oko 50 gledalaca u FC “Vujadin Boškov”, strelac za Vošu bio je Bjedov u prvom, dok je gol za Spartak postigao Rockov u 50. minutu (ag).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković (od 46. Đorđević), Graovac (od 46. Saničanin), Veselinović, Lazarević – Zlomislić (od 46. Huhumis), Ahčin – Đuričin, Milojević, Vinsent (od 46. Antić) – Bjedov.

Spartak: I. Lučić (od 46. Ostojić) – Dunđerski (od 46. Obradović), Jović (od 46. Vukčević), Tekijaški (od 84. Radovanović), Rakić (od 46. Ćalasan) – Čou (od 46. Kerkez), Vukićević (od 46. Milošević), Marčić (od 68. Šimura), Đenić (od 84. Milić) – Injang (od 46. Čečarić), M. Lučić (od 46. Glavčić).

Vojvodina je povela već u prvom minutu. U pokušaju da ispuca loptu iz svog šesnaesterca, jedan od odbrambenih igrača Spartaka je pogodio Đuričina, a lopta se potom odbila do Bjedova, koji ju je sa oko sedam metara rutinski prosledio u mrežu.

Već u šestom minutu, moglo je biti 2:0 za Vošu, kada je Milojević dobro centrirao iz kornera, a Veselinović odlično skočio i uputio udarac glavom, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke. Samo dva minuta kasnije, Milojević je i sam mogao da se upiše u strelce, kada je driblingom prošao pored dvojice igrača Spartaka i šutirao sa oko 18 metara, ali je Ivan Lučić odbranio.

Ređali su se napadi crveno-belih, pa je tako u 10. minutu Lazarević dobro prošao po levoj strani i odigrao pas ka zemlji u šesnaesterac, Bjedov je propustio loptu, a ona je došla pravo do Ahčina, koji je šutirao sa desetak metara iskosa, ali pravo u golmana Ivana Lučića. Na drugoj strani, Spartak je uzvratio tek u 39. minutu, kada je Đenić iskoristio centaršut sa desne strane da uputi udarac glavom, ali je Rockov uspešno odbranio.

Gosti su imali priliku i u 43. minutu, kada je Milan Lučić došao do lopte u šesnaestercu Vojvodine i praktično izbio sam ispred Rockova, potom i šutirao, ali je golman crveno-belih i ovaj udarac zaustavio.

Međutim, u 50. minutu, Subotičani su ipak došli do izjednačenja i to posle prilično bizarnog pogotka. Vukčević je centrirao sa leve strane, golman Rockov je procenio da će lopta otići u gol aut, ali je ona ipak pogodila stativu, nakon čega se odbila i od golmana Vojvodine i potom završila u mreži.

Samo tri minuta kasnije, Spartak je mogao da preokrene rezultat, kada je Glavčić šutirao sa oko 18 metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke. Još jedna šansa za goste viđena je i u 63. minutu, kada je Marčić oduzeo loptu Đorđeviću na oko 35 metara iskosa od gola Vojvodine i centrirao u šesnaesterac, gde je Čečarić u padu uputio udarac glavom, ali je Rockov uhvatio loptu.

Do kraja meča, igralo se otvoreno na obe strane, ali su prave prilike izostale, pa je utakmica završena nerešenim rezultatom.