Prva liga

Piroćanci sačuvali nadu

12.05.2018.

Fudbaleri Radničkog iz Pirota savladali su imenjaka iz Kragujevca sa 2-1 i tako zadržali teoretske izglede u borbi za opstanak u Prvoj ligi Srbije.

Jovanović u 15. minutu dovodi domaćina u vođstvo kada je udarcem sa 35 metara pogodio  gornji ugao.

Posle asistencije Petrova, loptu je u 32 minutu dobio Dimitrov, u svom stilu pretrčao čuvare i pored istrčalog golmana povećao prednost Piroćanaca – 2:0.

U drugom poluvremenu, inicijativu su imali gosti, ali do gola su došli iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca u 61. minutu,a strelac je bio Đurđević.

RADNIČKI (P): Stamenković, Stojanovski (Anđelković), P. Mančić, Nikolić, Tolić, Petrov, Dojkić, Dimitrov (M. Mančić), Jovanović, Spasić (Jao), Filipović.

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Dragičević, Marković, Ilić, Miljuš, Vidović, Vićentijević, Lukić (Aleksijević), Đurđević, Maksimović (Varjačić).