Prva liga

Poraz Metalca od Inđije

20.02.2019.

Fudbaleri Metalca imali su jednu od poslednjih provera pred prolećni deo sezone. Protivnik plavima bila je ekipa Inđije. Metalac je loše ušao u utakmicu, ali je u nastavku popravio utisak.

Inđija je povela već u 3 minutu. Nakon centaršuta Bastajića sa leve strane Kostić kratko odbija loptu, spremno je dočekuje Bjeličić i sa osam metara matira Kostića. Prednost gostiju duplira Badu u 24. minutu, nakon centaršuta Đuričkovića sa desne strane.

U 52. minutu Đuričković ruši Plazinića i sudija pokazuje na belu tačku. Jedanaesterac je izveo Ješić, golman Preković brani njegov udarac, ali se lopta odbija ponovo do Ješića, koji je sprovodi u mrežu za 1:2.

Sledeću i ujedno poslednju proveru, pred nastavak prvenstva, fudbaleri Metalca imaće protiv ekipe Polet Ljubić. Utakmica se igra na pomoćnom terenu FK Metalac, u subotu 23. februara, sa početkom od 13 časova.

Metalac: Kostić, Grbović, Mlađović, Mijailović, Koraksić, Krstić, Vukadin, Ješić, Vukmanović, Đurić, Ilić. Igrali su još: Jelovac, Maksimović, Plazinić, Kecp, Savić
Inđija: Preković, Anđelković, Rogač, Đuričković, Ilić, Janjić, Vraštanović, Bjeličić, Ivančević, Bastajić, Badu. Igrali su još: Maksimović, Banjac, Dimitrijević, Andrejić, Damljanović