Prva liga

Proleter deklasirao Radnički

28.03.2018.

Fudbaleri Proletera su pred oko 500 svojih pristalica odžali fudbalski čas gostima iz Pirota koji ni jednog trenutka nisu predstavljali ozbiljnijeg rivala izabranicima trenera Nenada Vanića.

Na prvi gol se čekalo do 10 minuta kada u gužvi pred golom gostiju Čović asistira Mirosavljevu za 1-0.

Sve do 36 minuta su gosti  odolevali ali onda Čolović beži po desnoj strani i upošljava Mirosavljeva za njegov drugi pogodak.

Na 3-0 povećava Novaković sa bele tačke nakon faula Mančića nad Čolovićem,a potom u 63 Novaković uzvraća Čoloviću asistencijom za njegov pogodak.Lukić u 74 minutu koristi odbijenu loptu Piroćanaca za 5-0,da bi obraz gostiju spasao Filipović iz penala u 90-tom minutu utakmice.