Republika Srpska

Borac deklasirao Cibaliju

31.01.2018.

Fudbaleri Borca osvojili su treće mesto na Arena Kupu u Medulinu.

Izabranici Igora Jankovića u borbi za bronzu savladali su ekipu Cibalije iz Vinkovaca rezultatom 3:0. Dvostruki strelac za Borac bio je Petar Kunić u 20 i 62 minutu. Kod prvog gola iskoristio je jednu dubinsku loptu Janičića, te grešku štopera Cibalije. Kod drugog pogotka, Borčeva “devetka” glavom je odlično reagovao nakon jedne intervencije golmana vinkovačkog tima. Treći gol delo je kapitena Nemanje Janičića u 79 minutu, koji je bio najviši u skoku nakon jednog kornera.

Borac se u Banjaluku vraća sutra. Sedam dana kasnije crveno-plavi će odigrati “generalku” protiv Metalegea.

Prvenstvo se nastavlja 17. februara, a Borac je u prvom kolu prolećnog dela gost Radnika u Bijeljini.

BORAC – CIBALIA 3:0 (1:0)

Strelci: Kunić (20, 62), Janičić (79). Stadion: u Medulinu. Gledalaca: 100. Sudija: Marin Vidulin (Kanfanar)

BORAC: Savatović, Kondić, Janičić, Puzigaća, Zekanović, Burazor, Radulović, Karić, Veselinović, Mahović, Kunić. Još su igrali: Bajsić, Glišić, I. Danilović, Žeravica, Majkić, Čudić, V. Danilović, Zarić, Arsić, Ilić, Bunić. Trener: Igor Janković.

CIBALIA: Brkić, Krstulović-Opara, Soldo, Oršolić, Karaula, Mrdeša, Mamić, Filipović, Marić, Kraljević, Mlakić. Još su igrali: Šubarić, Rubić, Karamarko, Muženjak, Dabro, Tomašević, Ikić, Kordić, Križanović, Vitaić, Dalipi, Peričić, Galić. Trener: Mladen Bartolović.

izvor:fkborac.net