Republika Srpska

Borcu Kup Grada

18.05.2018.

Fudbaleri Borca odbranili su trofej pobjednika Kupa Grada Banjaluka pošto su u reprizi prošlogodišnjeg finala savladali Krupu rezultatom 2:0. Ekipa Darka Vojvodića nadigrala je tim iz Krupe na Vrbasu u završnoj predstavi koja se tradicionalno održava na Spasovdan – krsnu slavu Grada Banjaluka. Ovo je za crveno – plave deseti trofej pobednika najmasovnijeg gradskog takmičenja.

Finale je počelo odličnom prilikom za Borac, Veselinović je u 13. minutu pogodio stativu, a u nastavku akcije sudija Dragan Petrović nije pokazao na bijelu tačku iako su mu domaćini signalizirali da je bilo „materijala“ za jedanaesterac.

Krupa je prvu priliku imala tek u 33. minutu kada je Milanović šutirao sa dvadesetak metara, a na gol se čekalo do 40. minuta.

Kunić je odlično skočio poslije kornera koji je izveo Žeravica i poslao glavom loptu u mrežu za vođstvo Borca.

Malo je nedostajalo da Krupa izjednači u samom finišu prvog poluvremena, nakon što je Aleksić glavom šutirao pored gola.

U nastavku utakmica je izgubila ritam, a praktično iz jedine prave šanse u drugom poluvremenu Borac je udvostručio vođstvo. Ilić je odlično reagovao nakon sjajnog dodavanja Zekanovića u prostor i postavio konačnih Borac – Krupa 2:0.

izvor:fkborac.net