Republika Srpska

Modriča iznenadila Radnik

drveni kreveti

22.03.2018.

Fudbaleri Radnika poraženi su u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske od Alfe iz Modriče rezultatom 3:2.

Gosti su poveli pogotkom Neđe Šuke u 13. minutu. Petnaest minuta kasnije, nakon pritiska na gol Modričana, mrežu Alfe pogodio je Vladimir Bradonjić za 1:1. Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Radnika od 2:1, nakon što je sopstvenu mrežu zatresao Momko Kojić.

U nastavku susreta neprepoznatljiva igra Radnika. Najprije je Šuka izjednačio na 2:2 u 54. minutu, a samo minut kasnije uspeo je još jednom da pogodi mrežu Radnika i tako preokrene rezultat na 3:2. I pored velike inicijative Radnika, tim iz Modriće uspeo je sačuvati svoju mrežu u nastavku susreta, te sa kapitalnih 3:2 mirno ulazi u revanš, koji se igra 25. aprila u Modriči.

Utakmica je odigrana na igralištu drugoligaša Proletera u Dvorovima.

RADNIK– ALFA MODRIČA 2:3 (2:1) Strelci: 0:1 Šuka u 13, 1:1 Bradonjić u 28, 2:1 autogol Kojića u 44, 2:2 Šuka u 54, 2:3 Šuka u 55. minutu.

RADNIK: Ružić, Sušić, Stojanović (od 60. minuta Glišić), Mekić, Zec, Hadžić, Despotović (od 42. minuta Vasić), Bradonjić, Okić (od 80. minuta Kitanović), Đurić, Merajić. Trener: Mladen Žižović.

ALFA MODRIČA: Tripić, Dudić, Purić (od 70. minuta Zlatković), N. Prljeta, Šuka (od 88. minuta Lazareski), Kojić, Trifković, N. Ilić (od 17. minuta M. Ilić), R. Prljeta, Damjanović, Tadić. Trener: Drago Svitlica.