Republika Srpska

Rudar ubedljiv protiv BSK-a

Fudbaleri “Rudar-Prijedora” su u četvrtoj provjeri pred start Prve lige Republike Srpske, rezultatom 3:0, juče u Banja Luci pobijedili ekipu BSK-a, člana Druge lige Srpske. Dan ranije, u Mrkonjić Gradu, ekipa “Rudar Prijedora” igrala je nerijšeno, 1:1, protiv federalnog ligaša “Čapljine”, a u   Gradišci su “Kozaru” savladali sa 3:2. U četiri meča bilans strijelaca “Rudara” je 10 postignutih i tri primljena gola.

Vodeći  pogodak za „Rudar Prijedor”, u 11 minuti, postigao je povratnik u  tim Nikola Miličević. Na drugi gol čekalo se 60 minuta, a prednost Prijedorčana udvostručio je Ognjen Jaćimović. Tri minuta pred d kraj regularnog djela susrtreta na 3:0 povisio je bivši štoper “Omarske” Dušan Milinković. Prilike za prijedorski tim imali su i Edvin Ćatić i Stefan Gavranović, a u više navrata istakao se golman “Omarske”, na stažu u “Rudar Prijedoru”, Dejan Inđić. Poslednjih 20-ak minuta na golu ga je zamijenio petnaestogodišnji Luka Kačavenda za koga su zainteresovani superligaši Srbije.

IZVOR:FK Rudarprijedor.com