Republika Srpska

Zvijezda 09 odolela u Prijedoru

01.04.2018.

Odigrano je pet utakmica 19. kola Prve lige Republike Srpske.

U velikom derbiju, utakmici sezone, Rudar Prijedor i Zvijezda 09 su u Prijedoru odigrali 1:1. Poveli su domaći u 42. minutu preko Demira Jakupovića, da bi u finišu susreta mladi Luka Asentić donio poravnanje Zvijezdi 09, i tako ostavio ove dve ekipe bodovno poravnate na vrhu tabele. Odmah iza tog gola, Rudar je pogodio ponovo mrežu Zvijezde 09, ali je taj gol poništen zbog ofsajd pozicije što je izazvalo burne proteste domaćih igrača i navijača, koji su nastavljeni i poslije poslednjeg sudijskog zvidžuka Miloša Gigovića iz Gradiške.

Željezničar je posle preokreta u Banja Luci savladao Podrinje sa 2:1. Poveli su gosti iz Janje golom Vujića. Ipak, u drugom poluvremenu domaćin uspeva da preokrene rezultat i preko Branislava Krunića, koji je prethodno promašio penal, i njegova dva pogotka stižu do pobede koja ih vraća u borbu za play off.

U borbi za play off ostaje i Sloboda iz Mrkonjić Grada, koja je maksimalno iskoristila kiks Podrinja. Pobjedom u Doboju 2:1, Mrkonjićani su stigli na bod zaostatka za šestom pozicijom koja vodi u gornji deo tabele.

Tekstilac je u Derventi golom Susakovića savladao Napredak 1:0, dok su Kozara i Sutjeska odigrali 0:0.