svet

HNL:Osijek i Cibalija bez pobeda

14.03.2018.

Fudbaleri Osijeka u zaostaloj utakmici HT Prve lige odigrali su ove srede nerešeno 1:1 protiv Intera u Gradskom vrtu te tako propustili priliku približiti se Rijeki i Hajduku na tabeli.

Osijek je u Gradskom vrtu protiv Intera ove srede pokušao doći do trijumfa kojim bi popravio slab utisak sa slavonskog derbija protiv Cibalije u nedjelju, no gosti su bili ti koji su preko Marka Vukčevića došli do vođstva u 10. minuti.

Vođstvo Toplakove ekipe nije dugo trajalo jer je Osijek već u sledećem napadu izjednačio, pogotkom povratnika u hrvatski fudbal Gorana Milovića.

Ove srede u zaostaloj utakmici Cibalia i Rudeš u Vinkovcima su odigrali 1:1 pa je razlika između dve najslabije ekipe HT Prve lige ostala na samo tri boda.

Cibalia je bila ta koja je u ovom susretu povela golom Josipa Barišića u 55. minuti i tako došla do rezultata koji bi mnogo toga rešio na začelju HT Prve lige.

Međutim, samo pet minuta kasnije odgovorio je Mario Budimir te donio Rudešu bod na vrućem gostovanju.