svet

Pobeda Domžala u Mariboru

13.03.2018.

U derbi meču slovenačkog prvenstva,u Mariboru su se sastali domaćin i gost iz Domžala.Nakon 90 minuta zanimljive igre,gosti su bili bolji i slavili rezultatom 2:1.

Prvi gol na utakmici postigao je Širok u desetom minutu susreta,nakon odlične asistencije Krima,da bi konačan rezultat postavio Bizjak u 48-osmom,nakon akcije u kojoj su čestvovali još i Vetrih i Ibraimi.

Vršić je svojim golom u samom finišu meča ublažio poraz domaćeg tima.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (85′ Vršič), Pihler (55′ Bajde), Hotić, Bohar (64′ Mešanović), Zahović, Tavares. Klupa: Cotman, Rajčević, Cretu, Bajde, Kramarič, Vršič, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

NK DOMŽALE: Mulalić, Širok, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Husmani, Vetrih (70′ Alvir), Ibričić, Kirm (61′ Hodžić), Ibraimi (87′ Nicholson), Bizjak. Klupa: Tetičkovič, Žužek, Hodžić, Alvir, Nicholson, Rom, Gnezda Čerin. Trener: Simon Rožman.