svet

Pobede Slobode i Zrinjskog

17.02.2018.

SLOBODA TUZLA-MLADOST DK 2-0

Fudbaleri Slobode pobedili su Mladost na Tušnju sa 2:0 u susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je žestoko ušla u meč. Presingom po čitavom terenu pokušali su doći do gola u ranoj fazi meča, ali gosti iz Doboj Kaknja su se dobro branili.

Bolji su bili domaći fudbaleri u prvih 45 minuta. Vredi izdvojiti šanse u kojima su se našli Bekić, Terzić i Smajić, ali se golman Velić nije dao prevariti i on je zaslužen što je nakon prvih 45 minuta u Tuzli bila nula (0:0).

Ipak, u nastavku Sloboda lomi otpor gostiju iz Doboj Kaknja. Nakon što se apsolutno ništa nije dešavalo u 71. minuti Rustemović pogađa nakon kornera za prednost Slobode od 1:0.

Samo pet minuta kasnije domaći su završili posao. Novi korner donosi novi gol, a pogodio je Husić za 2:0.

ZRINJSKI-GOŠK 3-2

Zrinjski je pobedio GOŠK sa 3:2 u susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u jednom zaista jako dobrom meču koji je odigran Pod Bijelim brijegom.

Loše je aktuelni prvak BiH ušao u prvo poluvreme. Gosti iz Gabele su u 10. minuti stigli do vodstva. Barić koristi lošu reakciju odbrane domaćeg tima i golmana Pirića i pogađa za prednost od 0:1.

Potom Zrinjski kreće po izjednačenje. Imao je tim Blaža Sliškovića nekoliko zaista velikih šansi u prvom poluvremenu, ali protiv golmana Dalibora Kozića jednostavno nisu mogli.

Skidao je čuvar mreže GOŠK-a apsolutno sve. Upisao je nekoliko vrhunskih odbrana i svom timu je sačuvao prednost na poluvremenu od 0:1.

Zrinjski je ipak u 54. minuti došao do izjednačenja. Dosuđen je penal, odgovornost preuzima Filipović i pogađa za 1:1.

Samo pet minuta kasnije GOŠK ponovo vodi. Nakon kornera, Mulahusejnović nebeskim skokom pogađa za prednost gostiju od 1:2.

Međutim, u 71. minuti novi penal za domaće. Ponovo je Filipović preuzeo odgovornost i zabio je za 2:2.

Do kraja je domaći tim pokušao doći do tri boda. To im je uspelo u 89. minuti kada Filipović hat-trickom pogađa za konačnih 3:2

Izvor:sportsport.ba,foto:fksloboda.ba