svet

Poraz Čelika i Željezničara

03.03.2018.

U derbi meču 21.kola Premijer lige BiH fudbaleri Zrinjskog su golom Pezera u 36 minutu savladali Željezničar 1-0.

Zrinjski: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić (64. Jović), Pezer, Stojkić, Todorović (61. Gržan), Jakovljević, Filipović (77. Jamak), Kadušić, Bilbija.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec (69. Kajkut), Mehremić, Ramović (81. Hajdarević), Blagojević, Bogičević, Vranješ, Zakarić, Ubiparip.

Fudbaleri Sarajeva slavili su prvu prolećnu pobedu u Premijer ligi BiH, savladavši na gostovanju ekipu Krupe rezultatom 2:1.

Strelci: 0:1 – Hebibović (3.), 1:1 – Fajić (37.), 1:2 – Halilović (66.)

FK Krupa: Kutić, Vukotić, Aleksić, Nikodijević, Maksimović, Mirosavljević, Dujaković (81. Lukić), Galešić, Marjanović, Milanović (77. Šamara), Fajić

FK Sarajevo: Pavlović, Bekić, Šabanović (71. Crepulja), Mujakić, Stanojević, Mustafić, Sarić, Rahmanović (87. Kuzmanović), Hebibović, Halilović (90+4. Radovac), Velkoski

Radnik je u 21. kolu Premijer lige BiH na svom terenu dočekao Široki Brijeg i slavio sa 1:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Široki je preuzeo inicijativu utakmice i došao do dve dobre prilike, no nije ih iskoristio što je Radnik kaznio u 15. minuti kada je došla do vodstva.

Prednost domaćinima donio je Pezo. Ostatak prvog poluvremena proticao je uglavnom bez većih uzbuđenja na obe strane, Široki nije uspio doći do prilika za izjednačenje, što je Bijeljincima omogućilo da na pauzu odu s golom prednosti.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Široki i stiže do prilike preko Zlomislića čiji pokušaj brani golman domaćih.

Nakon toga Radnik preuzima konce igre i u narednih 15-tak minuta stiže do sjajnih šansi preko Radovića i Pece, ali ih ne uspeva realizirati niti povećati prednost.

Čelik je doživeo pravi debakl na gostovanju Mladosti rezultatom 0-5,i tako došao u tešku situaciju u borbi za opstanak.