svet

Poraz Sarajeva od Mariopula

04.02.2018.

Fudbaleri Sarajeva poraženi su sa 2:1 od ukrajinskog Mariupol Illichivetsa u okviru priprema za prolećni deo sezone u Premijer ligi BiH.

Prvu šansu na današnjoj utakmici koja nije bila previše zanimljiva imalo je Sarajevo. Igrala se 8. minuta susreta, kada je golman Mariupola zaustavio pokušaj Emira Halilovića.

Ipak, ono što nisu napravili u prvom delu, Bordo fudbaleri su uspeli napraviti već na početku drugog. Velkoski iskorištava očajnu intervenciju odbrane Mariupola i pogađa za 1:0.

Činilo se tada da će sjajna foma Bordo tima biti nastavljena, no Mariupol do poravnanja nakon prelijepe akcije stiže u 54. minuti.

Strelac je bio Totovitsky. Nastavljeni su napadi ukrajinskog tima, koji je do potpunog preokreta stigao u 71. minuti, a pre toga je imao još poneku šansu za pogodak. U 71. minuti, mrežu Sarajeva je glavom pogodio Javorsky.

Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Adukor, Šofranac, Stanojević, Sarić, Rahmanović, Hebibović, Halilović Ahmetović.

izvor:sport1.ba