svet

Poraz Željezničara na Kipru

02.08.2018.

Fudbaleri Željezničara su u okviru revanš susreta drugog pretkola Evropske lige poraženi od Apollona sa 3:1.

Apollon je poveo u drugoj minuti. Nakon kornera  lopta se odbila do Veselinovića koji greši, a Papoulis istrčava i matira Kjosevskog. Tri minute posle Vranješ sa distance šutira pored gola. U 14. minuti sjajna prilika za domaće.

Pedro u 18. minuti iskosa iz slobodnog udarca šutira i pogađa prečku. U 27. minuti dobra akcija , Zec je istrčao, oduzeo loptu defanzivcu Apollona, postigao gol, ali je glavni sudac iz Bugarske svirao prekršaj. Željo do poravnanja stiže u 44. minuti. Nakon kornera lopta dolazi do Veselinovića čiji udarac stiže do Zeca koji rutinski matira Brunu za rezultat prvog dela.

U 57. minuti domaći su ponovo poveli. Nakon kornera i gužve glavni sudija je dosudio penal, a siguran sa 11 metara bio je Papoulis.

Konačan rezultat u 90. minuti postavlja sjajni Papoulis koji je bio strelac sva tri gola Apollona. U poslednjoj minuti Zajmović šutira sa distance preko gola, a i Bogičevićev udarac glavom nakon kornera odlazi malo iznad gola.