svet

Remi Maribora i Rudara

06.03.2018.

Mariborčani su u 21. kolu Prve lige Slovenije ugostili Rudar, ali je susret završen podelom bodova (2:2), iako su domaći do 90. minute bili u prednosti.

Prvo je Rudar poveo golom Tučića u 56. minuti, da bi Tavares u 64. izjednačio na 1:1 na asistenciju Dine Hotića.

Mešanović je u 84. minuti iskoristio dodavanje Tavaresa i pogodio za 2:1, ali je Radić u nadoknadi spasio goste iz Velenja i donio im vredan bod.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Rajčević, Viler, Cretu, Pihler (61′ Hotić), Bajde (78′ Bohar), Vršič (61′ Tavares), Mešanović, Zahović. Klupa: Cotman, Doumbia, Dervišević, Ahmedi, Hotić, Bohar, Tavares. Trener: Darko Milanič.

NK RUDAR VELENJE: Pridigar, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Kašnik, Bijol, Trifković (69′ Bolha), Črnčič (74′ Antonov), Djair (46′ Radić), Tučić, Šehić. Klupa: Radan, Shwan, Kamara, Radić, Bolha, Antonov, Dedić. Trener: Marijan Pušnik.