Rijeka-Dinamo 4-1

07.03.2018.

RIJEKA: Sluga – Leovac, Župarić, Punčec, Žuta – Bradarić(K), Grahovac – Kvržić, Pavičić, Heber – Čolak

DINAMO: Livaković – Stojanović, Benković, Lešković, Sosa – Ademi(K), Doumbia – Gojak, Moro, Olmo – Gavranović

Derbi 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Rijeke i Dinama na Rujevici završio je teškim porazom ‘modrih’. Istina, poveo je Dinamo preko Gavranovića (16′), no u 26. minuti isključen je Lešković te je Rijeka golovima Hebera (19′, 59′), Pavičića (48′) i Puljića (87′) stigla do uverljive pobede 4:1.

Krenule su čvrsto obe ekipe u derbi susret pa je tako već u drugoj minuti igre žuti karton zaradio Lešković. U četvrtoj minuti pokušao je domaćin preko Hebera i Čolaka, ali Benković je na vreme blokirao dodavanje. Par minuta kasnije imao je Heber i pokušaj glavom, a lopta je  otišla pored gola.

Dinamo je imao prvu izglednu priliku preko Gavranovićakoji je prizemnim udarcem pokušao ugroziti domaćina, ali Sluga je obranio pokušaj. Nije se dugo čekalo na prvu proslavu pogotka – u 16. minuti Modri su poveli 1:0. Olmo je na desnoj strani prošao Leovca, ubacio na pet metara do Gavranovića, a napadač Dinama glavom pogodio za vođstvo.

Rijeka je vrlo brzo stigla do izjednačenja. U 19. minuti Livaković je greškom dodao do Čolaka koji je sam krenuo prema golu Dinama, golman modre ekipe istrčao, ali nije uhvatio loptu, a zatim je natrčao Heber koji je s lakoćom zatresao praznu mrežu za 1:1.

U 27. minuti susreta Lešković je zaradio drugi žuti karton, a ekipa trenera Cvitanovića ostala je na terenu s igračem manje. Do kraja prvog dela izdvojit ćemo još priliku kada je Moro pucao iz daljine, ali Sluga obranio udarac.

Nastavak susreta doneo je razigranu riječku ekipu koja je proslavila još tri pogotka do kraja. Prvo je u 48. minuti na 2:1 postavio Pavičić pogotkom u rašlje, a kasnije se drugim golom na utakmici okrunio Heber kada je uspešno jedan na jedan prošao Livakovića i zabio za povećanje prednosti. Do kraja utakmice Modri nisu nikako mogli pronaći način za smanjenje prednosti domaćina, a u 87. minuti Puljić je precizno pogodio za konačnih 4:1.

izvor i foto:gnkdinamo.hr,iva civgoskij