svet

Sarajevo bolje od Krupe

03.03.2018.

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobedu na današnjoj utakmici 21. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Prva prilika donela je gol za Bordo klub. Halilović je odlično ubacio sa leve strane, a Hebibović precizno pogodio za vodstvo Sarajeva. Na drugoj strani dve dobre prilike za Krupu propuštaju Fajić i Galešić, a potom su Bekić i Mustafić šutirali sa distance, ali nije bilo promene. Krupa je u prvom delu došla do poravnanja rezultata u 38. minuti. Maksimović je prizemno ubacio sa leve strane, a Fajić pogodio dalji ugao gola Bojana Pavlovića. Do kraja prvog dela Krupa je pretila još preko Aleksića i Vukotića.

U 58. minuti Hebibović je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi pored leve stative. Vukotić je potom dobro reagovao na ubacivanje Bekića sa leve strane. Svega nekoliko minuta posle novo vodstvo Sarajeva. Poslije jednog slobodnog udarca kojeg je izborio Stanojević, lopta dolazi do Halilovića koji sjajnim udarcem pogađa za 2:1. Sarajevo deset minuta posle opet pretilo preko najboljeg pojedinca susreta, Halilovića, čiji pokušaj odlazi pored gola.

FK Krupa: Kutić, Nikodijević, Maksimović, Vukotić, Aleksić, Mirosavljević, Galešić (od 67. minute Balabanović), Dujaković (od 81. minute Lukić), Milanović (od 76. minute Šamara), Marjanović, Fajić. Trener: Slobodan Starčević.

FK Sarajevo: Pavlović, Šabanović (od 72. minute Crepulja), Bekić, Mujakić, Stanojević, Mustafić, Sarić, Rahmanović (od 87. minute Kuzmanović), Halilović (od 90. minute Radovac), Hebibović, Velkoski. Trener: Husref Musemić.

izvor i foto:fksarajevo.ba