svet

Sarajevo bolje od Radnika

29.04.2018.

Fudbaleri Sarajeva savladali su rezultatom 3:1 Radnik u poslednjem duelu 29. kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je od samog početka krenulo ofanzivno ka golu Radnika i već u sedmoj minuti dolaze do vodstva. Sjajnu akciju Bordo tima i asistenciju mladog Šabanovića u gol pretvara Krste Velkoski za prednost od 1:0.

Isti igrač pogodio je i u 21. minuti meča. Ovog puta fantastičan centaršut je uputio Bekić, a Velkoski prekrasno pogađa za 2:0.

U 56. minuti gosti iz Bijeljine dolaze do gola. Grešku odbrane Sarajeva koristi Beširović i pogađa za smanjenje prednosti na 2:1.

Uspeo je tim Husrefa Musemića do kraja povećati prednost. Rahmanović je u nadoknadi pogodio na asistenciju Velkoskog za 3:1 i do kraja će ekipa sa Koševa sa Širokim voditi borbu za plasman u kvalifikacije Evropske lige.